AktualnościWydarzeniaZe Świata

Konkurs European Satellite Navigation Competition 2018

GSA (Agencja Europejskiego GNSS, GNSS  to globalny cywilny system nawigacji satelitarnej) to instytucja działająca w partnerstwie z Komisją Europejską oraz Europejską Agencją Kosmiczną. Jej zadaniem jest zarządzanie interesami publicznymi w związku z europejskimi programami globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS), europejskim systemem wspomagania satelitarnego (EGNOS) i Galileo. Z dronami wiąże ją stosunkowo niewiele, ale tegoroczny konkurs European Satellite Navigation Competition 2018 i Wasze pomysły z wykorzystaniem dronów w połączeniu z Europejskim GNSS (Galileo i EGNOS) mogą zmienić tą sytuację!

W dzisiejszych czasach rośnie zapotrzebowanie na informacje dotyczące precyzyjnego pozycjonowania. Rosną również wymagania pod względem niezawodności, dokładności, a co za tym idzie bezpieczeństwa i dostępności systemów nawigacji satelitarnej np. w miastach wśród wysokiej zabudowy, w specyficznym środowisku czy nawet wewnątrz budynków.

Oczekuje się zarazem, że elektronika użytkowa musi być zminiaturyzowana, a zużycie energii i koszty będą maleć.

Europejski system nawigacyjny – European Global Navigation Satellite System – będzie łączony z innymi systemami GNSS (Global Navigation Satellite System), wykorzystywać kilka częstotliwości, wiele różnych innych czujników: od bezwładnościowych, magnetometrów po radary i kamery.

Zasady konkursu

GNS szuka błyskotliwych pomysłów na innowacyjne wdrożenia EGNSS niższego szczebla z jasnymi perspektywami rynkowymi, które będą mogły obsłużyć:

  • wielokrotne częstotliwości E1, E5 i E6
  • specyficzna dla sygnału Galileo modulacja sygnału, np. AltBOC
  • usługę Galileo SAR (Search and Rescue)
  • zagwarantować wysoką precyzję i usługi uwierzytelniania dostarczane przez Galileo, np. w ramach uwierzytelniania usługi komercyjnej i usługi otwartej (OS NMA)

Pomysły mogą być powiązane (ale nie są ograniczone) do wszystkich segmentów rynku, w tym do rozwiązań opartych Internet Rzeczy (IoT), inteligentną mobilność (smart mobility) i inteligentne miasta (smart cities), lotnictwo i dronów, rozwiązania wodne, SAR i zarządzanie kryzysowe.

Nagrody w konkursie

GSA nagrodzi trzy najlepsze pomysły, a za nagrody przysługiwać będzie wynagrodzenie:

  • 1. miejsce: 7 000 EUR
  • 2 miejsce: 5000 EUR
  • 3 miejsce: 3 000 EUR

Ponadto, zwycięski pomysł zyska na szerokiej promocji dzięki licznym kanałom marketingowym GSA oraz odpowiednim wydarzeniom branżowym i może uzyskać dostęp do dostosowanego wsparcia biznesowego E-GNSS Accelerator o wartości 62 000 EUR.

Zwycięzca ESNC 2018 otrzyma dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 EUR.

Zgłoszenia do końca lipca

Więcej o konkursie można przeczytać tutaj: https://www.esnc.eu/prize/gsa-2018/#challenge oraz tutaj: https://www.esnc.eu/wp-content/uploads/2018/06/ESNC_Factsheet-GSA_2018_1.0.pdf.

Pomysły należy składać do końca lipca więc czasu zostało już bardzo niewiele. Konkurs GSA jest szczególnie atrakcyjny dla licznych akademickich kół naukowych, które pokazały swój potencjał w wykorzystywaniu dronów chociażby podczas ostatniej Droniady 2018.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Podsumowanie seminarium instruktorskiego w ULC - 13.07.2018

Następny

Nowa edycja Akademii Drona Overmax - pierwsze dwa odcinki już on-line!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *