AktualnościRatownictwoZe Świata

Dostarczanie szczepionek przy pomocy dronów. UPS nawiązuje współpracę z Zipline i Gavi

UPS nawiązuje globalną współpracę z Zipline i Gavi, aby zrewolucjonizować sposób dostarczania pomocy humanitarnej i ratujących życie szczepionek za pomocą dronów.

Fundacja UPS (NYSE: UPS), poinformowała o nawiązaniu współpracy z kalifornijską firmą Zipline działającą w branży robotyki oraz Gavi, the Vaccine Alliance. Współpraca ta ma na celu zbadanie możliwości stosowania dronów w procesie dostarczania ratujących życie lekarstw, szczepionek i krwi na całym świecie.

Drony do dostarczania szczepionek w Rwandzie

Środki lecznicze zbyt często psują się lub nie docierają na czas do potrzebujących. Partnerstwo publiczno-prywatne pozwala połączyć globalne doświadczenie UPS w dziedzinie logistyki, łańcuchów chłodniczych i branży medycznej z siecią dronów Zipline oraz rozległym doświadczeniem Gavi w dziedzinie ratowania i ochrony życia. Firmy i organizacja nabyły tę wiedzę w krajach rozwijających się oraz w najbardziej odległych miejscach świata.

Aby wspomóc realizację inicjatywy na jej pierwszym etapie, Fundacja UPS przeznaczyła na ten cel dotację w wysokości 800 tysięcy dolarów.

„Partnerstwa publiczno-prywatne stanowią klucz do rozwiązania wielu problemów naszego świata” — powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS i dyrektor ds. różnorodności i integracji w UPS. „Dzięki nim każdy partner może wnieść swój wkład w postaci unikalnej wiedzy i doświadczenia. UPS od zawsze poszukuje nowatorskich sposobów na poprawę logistyki działań humanitarnych, dzięki którym jest w stanie przyczynić się do ratowania życia ludzi. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Gavi i Zipline, dzięki któremu możemy rozszerzyć metody wykorzystania rozwiązań rwandyjskiego rządu na skalę globalną”.

Jeszcze w tym roku rząd Rwandy rozpocznie użytkowanie dronów Zipline, zdolnych zrealizować maksymalnie 150 dostaw krwi dziennie do 21 placówek położonych w zachodniej części kraju, w których przeprowadza się transfuzje. Według danych WHO1 Afryka ma największy na świecie odsetek śmierci kobiet w wyniku krwotoku poporodowego, co sprawia, że zwiększenie dostępu kobiet na całym kontynencie do transfuzji ma dziś krytyczne znaczenie.

Poprzedni

W jakiej cenie można złożyć własnego drona?

Następny

Zanim kupisz dziecku drona na komunię...

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.