AktualnościRatownictwoZe Świata

Dostarczanie szczepionek przy pomocy dronów. UPS nawiązuje współpracę z Zipline i Gavi

UPS nawiązuje globalną współpracę z Zipline i Gavi, aby zrewolucjonizować sposób dostarczania pomocy humanitarnej i ratujących życie szczepionek za pomocą dronów.

Fundacja UPS (NYSE: UPS), poinformowała o nawiązaniu współpracy z kalifornijską firmą Zipline działającą w branży robotyki oraz Gavi, the Vaccine Alliance. Współpraca ta ma na celu zbadanie możliwości stosowania dronów w procesie dostarczania ratujących życie lekarstw, szczepionek i krwi na całym świecie.

Drony do dostarczania szczepionek w Rwandzie

Środki lecznicze zbyt często psują się lub nie docierają na czas do potrzebujących. Partnerstwo publiczno-prywatne pozwala połączyć globalne doświadczenie UPS w dziedzinie logistyki, łańcuchów chłodniczych i branży medycznej z siecią dronów Zipline oraz rozległym doświadczeniem Gavi w dziedzinie ratowania i ochrony życia. Firmy i organizacja nabyły tę wiedzę w krajach rozwijających się oraz w najbardziej odległych miejscach świata.

Aby wspomóc realizację inicjatywy na jej pierwszym etapie, Fundacja UPS przeznaczyła na ten cel dotację w wysokości 800 tysięcy dolarów.

„Partnerstwa publiczno-prywatne stanowią klucz do rozwiązania wielu problemów naszego świata” — powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS i dyrektor ds. różnorodności i integracji w UPS. „Dzięki nim każdy partner może wnieść swój wkład w postaci unikalnej wiedzy i doświadczenia. UPS od zawsze poszukuje nowatorskich sposobów na poprawę logistyki działań humanitarnych, dzięki którym jest w stanie przyczynić się do ratowania życia ludzi. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Gavi i Zipline, dzięki któremu możemy rozszerzyć metody wykorzystania rozwiązań rwandyjskiego rządu na skalę globalną”.

Jeszcze w tym roku rząd Rwandy rozpocznie użytkowanie dronów Zipline, zdolnych zrealizować maksymalnie 150 dostaw krwi dziennie do 21 placówek położonych w zachodniej części kraju, w których przeprowadza się transfuzje. Według danych WHO1 Afryka ma największy na świecie odsetek śmierci kobiet w wyniku krwotoku poporodowego, co sprawia, że zwiększenie dostępu kobiet na całym kontynencie do transfuzji ma dziś krytyczne znaczenie.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

W jakiej cenie można złożyć własnego drona?

Następny

Zanim kupisz dziecku drona na komunię...

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *