AktualnościZe Świata

DJI swoimi dronami pomaga walczyć z koronawirusem

Od pojawienia się koronawirusa w Chinach w grudniu 2019 r. epidemia rozprzestrzeniła się na całym świecie. Na dzień 12 lutego liczba ofiar śmiertelnych w Chinach przekroczyła 1113 z 44 563 potwierdzonymi przypadkami zachorowań. By rozwiązać kryzys urzędnicy ds. bezpieczeństwa publicznego w Chinach zwrócili się w stronę nowoczesnych technologii, a DJI przyszło z pomocą.

Dnia 4 lutego firma DJI przekazała 1.5 miliona dolarów (USD) na pomocy w walce z epidemią. Kolejnym krokiem, który angażował już bezpośrednio drony DJI było zaadaptowanie serii rolniczych dronów DJI Agras (starsze DJI Agras MG-1 i nowsze DJI Agras T16) do rozpylania środków dezynfekujących w obszarach potencjalnie dotkniętych koronawirusem. Drony mogą pokryć opryskiem znacznie większe powierzchnie gruntów niż tradycyjne metody, jednocześnie zmniejszając ryzyko dla pracowników, którzy w innym przypadku spędziliby więcej czasu potencjalnie narażeni zarówno na wirusa, jak i środek dezynfekujący.

Po kilku cyklach badań i testów opracowano najlepszą metodę rozpylania z powietrza środka dezynfekującego na bazie chloru lub alkoholu etylowego. Stężenie roztworu, jak również wytyczne dotyczące lotu, można modyfikować w różnych okolicznościach np. biorąc pod uwagę czy obszar jest zainfekowany, czy nie.

Drony DJI walczą z koronawirusem
Źródło: https://content.dji.com/dji-helps-fight-coronavirus-with-drones/

DJI rozpylił środek dezynfekujący na ponad 3 milionach metrów kwadratowych w Shenzhen – w mieście w południowo-wschodnich Chinach, w prowincji Guangdong, które jest uważane za „Chińską Dolinę Krzemową”. DJI pomaga również tysiącom powiatów w Chinach w zaadoptowaniu metody oprysków z dronów DJI Agras. Obszary zrzutu substancji dezynfekujących obejmują fabryki, obszary mieszkalne, szpitale i oczyszczalnie ścieków. Łącznie obejmuje to około 600 milionów metrów kwadratowych w całych Chinach, ale dzięki dronom efektywność oprysku może być 50 razy szybsza niż tradycyjnymi metody. To dobra wiadomość w czasach kryzysu, w których czas odgrywa kluczową rolę…


Oryginalny wpis z dodatkowymi informacjami znajduje się na blogu firmy DJI w języku angielskim: https://content.dji.com/dji-helps-fight-coronavirus-with-drones/.

Poprzedni

UPS rozszerzyła program dostaw za pomocą dronów

Następny

Pierwszy akrobacyjny "dron załogowy" firmy Drone Champions AG

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *