Posts In Category

Z Polski

Obwieszczenie Ministra Infrastruktury - Nowe opłaty lotnicze 2018
AktualnościPrawoZ Polski

W dniu 15 lutego br. Minister Infrastruktury ogłosił obwieszczenie dotyczące obowiązujących w 2018 r. stawek opłat lotniczych.

Read More
Snowfest 2018 - Maciej Poschwald
AktualnościZ Polski

Filmowanie dronem bez gimbala wydaje się dla wielu zupełnie bezsensowne. Materiał nagrany przeważnie drży razem z całą konstrukcją, nie da się specjalnie kadrować, a jakość pozyskanego filmu pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem Maciej Poschwald (choć nie tylko on!) udowodnił swoim ostatnim filmem, że takie ujęcia z drona mogą być nawet

Read More
Kobiety w polskiej branży BSP - Lexie Janson
AktualnościZ Polski

Polska branża UAV jest zdominowana przez mężczyzn. Wystarczy spojrzeć na statystyki wydanych uprawnień UAVO: kobiety wśród „licencjonowanych” operatorów dronów stanowią zaledwie 5%. Wśród około 130 instruktorów dronowych jest ich tylko 8. Nie dziwi więc fakt, że ciężko je spotkać na forach i grupach dyskusyjnych czy nawet podczas wspólnego latania i

Read More
Warsztaty Dronowe - Luty 2018 - Maciej Włodarczyk
AktualnościZ Polski

Serdecznie zapraszamy na nową edycję Warsztatów Dronowych. To unikalne, profesjonalne, jednodniowe szkolenia dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych z prawa lotniczego i zasad lotów w polskiej przestrzeni powietrznej. Prowadzącym warsztaty jest Maciej Włodarczyk.

Read More
Nowe struktury RMZ w FIR Warszawa od 1.02.2018
AktualnościPrawoZ Polski

Już jutro – 1 lutego 2018 – w Polskiej przestrzeni powietrznej pojawi się 7 nowych stref RMZ – Radio Mandatory Zone – wymagających od załogi statków powietrznych obowiązkowej łączności radiowej. Do tej pory w FIR Warszawa z tego typu strefą mieliśmy do czynienia jedynie wokół Warszawy (RMZ Warszawa). To dobra

Read More
Dronlink.com - platforma dla firm usługowych z branży UAV
AktualnościZ Polski

Dronlink.com to nowo powstały portal wynajmu usług licencjonowanych firm z branży UAV oraz pierwsza w Polsce dedykowana platforma sprzedaży filmów stockowych stworzonych z użyciem dronów. 

Read More
Kampania "Drony - lataj bezpiecznie"
AktualnościZ Polski

Organizatorem kampanii jest Fundacja LOT CLASSIC, a jej twarzami są m.in. takie osobistości jak Jerzy Makula – Kapitan LOT i wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, Joanna Wieczorek – ekspert prawa lotniczego, Ireneusz Oziembała – Kapitan Embraera 170, instruktor pilot i operator dronów oraz Stefan Malczewski – członek zarządu PLL

Read More
Szkolenie UAVO
AktualnościStatystykiZ Polski

Z początkiem stycznia Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował nowe statystyki wydanych świadectw kwalifikacji za rok 2017 oraz od początku wydawania świadectw UAVO czyli od 2013 roku. Zapraszam do zapoznania się z danymi i moim komentarzem.

Read More
Urząd Lotnicwa Cywilnego
AktualnościZ Polski

Liczba wydanych świadectw kwalifikacji UAVO w Polsce (niezbyt poprawnie nazywanych „licencją na drona”) sięgnęła już ponad 6000 uprawnień. Ciężko powiedzieć czy zapotrzebowanie na operatorów rośnie, czy zwyczajnie przepisy zmuszają wiele osób do konieczności wyrobienia sobie „prawa jazdy na drona” by móc legalnie rekreacyjnie latać w mieście.

Read More
Olimpiada DroneRadar
AktualnościZ Polski

Wszystko wskazuje na to, że 9 czerwca 2018 odbędzie się pierwsza w Polsce olimpiada dronów i to pod patronatem DroneRadar! Oficjalnie została nazwana Olimpiada DroneRadar i zostanie rozegrana na zakończenie tegorocznej edycji Droniady 2018.

Read More