AktualnościZe Świata

Strategia dotycząca dronów 2.0 dla Europy

Komisja Europejska zbiera opinie na temat swojego programu „Strategii dotyczącej dronów 2.0 dla Europy w celu wspierania zrównoważonej i inteligentnej mobilności”. Do końca roku potrwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

UE chce zapewnić na europejskim rynku i wydajny rozwój ekosystemu dronów. W tym celu Komisja Europejska ogłosiła swój plan przyjęcia strategii dotyczącej dronów 2.0 w roku 2022 r. w celu przekształcenia dronów w „wektor inteligentnej i zrównoważonej mobilności przyszłości”.

Inicjatywa ta ma na celu umożliwienie dronom wniesienia wkładu do nowej oferty zrównoważonych usług i transportu poprzez cyfryzację i automatyzację operacji SBSP, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwych cywilno-wojskowych synergii technologicznych.

W konsultacjach Komisji Europejskiej można uczestniczyć poprzez wypełnienie kwestionariusza maksymalnie do końca tego roku czyli do 31 grudnia 2021 r. Formularz oraz informacje o samej strategii i procesie konsultacji dostępne są na stronie: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13046-A-Drone-strategy-20-for-Europe-to-foster-sustainable-and-smart-mobility_en.

Oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie: https://ec.europa.eu/transport/modes/air/news/2021-10-11-drone-strategy-consultation_en.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Transport dronami w Sosnowcu – pilotażowy program coraz bliżej

Następny

Książka "Połącz kropki" z rabatem -45% tylko do końca 13.10.2021 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *