AktualnościZ Polski

Prośba rodziców dzieci tragicznie zmarłych w Koszalinie – 10.01.2019

W najbliższy czwartek 10.01.2019 r. odbędą się uroczystości pogrzebowe pięciu nastolatek, które tragicznie zmarły w Koszalinie w pożarze z 4 stycznia tego roku. W związku z prośbą rodziców o niezakłócanie uroczystości pogrzebowych, które odbędą się na cmentarzu komunalnym w Koszalinie w godzinach 13:00 – 16:00, DroneRadar utworzył na swojej mapie strefę z informacją (DRAI – DroneRadar Airspace Information).

Strefa DRAI w Koszalinie ma granice takie, jak cmentarz komunalny w Koszalinie. Formalnie nie było możliwości utworzenia tam strefy ROL z ograniczeniem/zakazem lotów, ale twórcy DroneRadar (brawo Paweł Korzec!) oraz pracownicy PAŻP liczą na to, że świadomi operatorzy dronów widząc nawet informację o ograniczeniach jako wewnętrzny komunikat aplikacji DR uszanują prośbę i prywatność rodziny zmarłych i powstrzymają się tego dnia od latania dronami w tamtym miejscu.

DRAI - komunikat w sprawie ograniczenia lotów w Koszalinie w dniu 10.01.2018
Rejon cmentarza komunalnego w Koszalinie z prośbą o powstrzymanie się od lotów BSP

Strefa DRAI będzie widoczna jako aktywna w systemie DroneRadar we czwartek od 13:00 do godziny 16:00.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Kto jest kim w polskiej branży BSP - 10 osób, które warto obserwować

Następny

Loty BVLOS według nowego rozporządzenia

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *