AktualnościPremieryZ Polski

Prometheus zaprezentował nowy dron H2

Dnia 24 stycznia 2023 na konferencji w Warszawie przedstawiciele polskiej spółki Prometheus zaprezentowali swój najnowszy produkt Prometheus H2. Został on zaprojektowany z myślą o służbach ratowniczych, przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za infrastrukturę krytyczną, rolnictwie precyzyjnym, działalności geodezyjnej i wielu innych gałęziach gospodarki.

Dzięki innowacyjnej technologii i szerokim możliwościom konfiguracji H2 oferuje niespotykane dotąd możliwości. Nasz bezzałogowiec  jest intuicyjny w użyciu, niezawodny i niezwykle precyzyjny, umożliwia szybką identyfikację i skuteczną neutralizację zagrożeń, kierowanie akcją ratunkową, komunikację z osobami na miejscu zdarzenia za pomocą głośnika oraz jest gotowy do połączenia z dowolnym centrum zarządzania kryzysowego w czasie rzeczywistym. H2 to kompleksowe rozwiązanie, które nie ma dotąd odpowiednika na rynku bezzałogowych systemów powietrznych

zadeklarował Robert Drzewiecki, prezes spółki Prometheus.

Zasadniczą częścią systemu Prometheus H2 GSM jest bsl o masie 17 kg z napędem hybrydowym i udźwigu do 6 kg, spełniający rygorystyczne normy unijne, które zaczęły obowiązywać z początkiem stycznia 2023.

Prometheus H2 GSM
Prawa autorskie: Prometheus S.A.

W wyniku zastosowania hybrydowego spalinowo-elektrycznego napędu H2 może wykonywać lot o długotrwałości do 5 h, a dzięki zaawansowanemu systemowi łączności można nim sterować z dowolnego miejsca za pomocą sieci GSM, LTE, 5G, 3G, SatCom i Starlink. Technologia ta umożliwia także zarządzanie flotą bsl z jednego centrum operacyjnego. Prometheus podaje, że w zależności od potrzeb H2 może być wyposażony w szereg zaawansowanych urządzeń takich jak kamera RGB, kamera termowizyjna, kamera multispektralna, kamera NightVision, LIDAR, detektor metanu i wiele innych.

Opracowane przez nas bezzałogowce są gotowe do wdrożenia, z naszej wiedzy wynika, że jesteśmy jedynym podmiotem posiadającym gotowe i przetestowane rozwiązanie, które zweryfikowaliśmy pozytywnie we współpracy z podmiotami z wielu branż. Zakończyliśmy szereg rygorystycznych testów, w tym z udziałem potencjalnych klientów – wyniki są bardzo pozytywne, a w wielu przypadkach wręcz przełomowe

dodał Drzewiecki.

Prometheus H2 GSM to kompleksowe rozwiązanie dostarczane wraz z kompletnie wyposażonym centrum dowodzenia, serwisem i usługą szkolenia pilotów. Dzięki niemu możliwa jest np. paszportyzacja sieci przesyłowych, co prowadzi do kolosalnych oszczędności w gospodarce remontowej. Umożliwia też realizację inspekcji linii energetycznych, gazowych, kolejowych, portów i węzłów strategicznych, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo energetyczne kraju – wszelkie anomalie są zgłaszane w czasie rzeczywistym.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Konferencja TPI POINT CLOUD INTELLIGENCE FORUM 2023 - Warszawa, 8-9.03.2023 r.

Następny

IFO - dron-latający spodek polskiej produkcji

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *