AktualnościZ Polski

Pierwsze regularne loty medyczne w Polsce – 17.02.2022 r.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) ogłosiła rozpoczęcie pierwszych w Polsce regularnych lotów transportowych o charakterze medycznym. Mają rozpocząć się w najbliższy czwartek 17.02.2022 r.

Jak donosi PAŻP w aktualnościach na swojej stronie od czwartku 17.02.2022 r. rozpoczną się regularne loty dronów transportowych będą odbywać się na trasach pomiędzy Warszawą a Sochaczewem oraz Warszawą a Pułtuskiem. Obydwie trasy liczą sobie ok. 60km długości.

Za tym pionierskim projektem stoi polska grupa kapitałowa Farada Group, w skład której wchodzą m.in. spółki: Farada (producent modeli Farada G1 wykorzystanych w transporcie) oraz LabAir (organizator i wykonawca lotów).

Loty będą wykonywane w pełnej koordynacji z PAŻP o czym świadczą wyznaczone strefy geograficzne DRAR z ograniczeniem lotów – korytarze, w których będą przemieszczały się bezzałogowce po trasie.

Loty odbywają się przy wykorzystaniu płatowca pionowego startu i lądowania (VTOL) – model Farada G1 – na wysokości 100 m AGL oraz z prędkością 72 km/h. Dron wyposażony jest w ADSB in/out oraz system kamer umożliwiający obserwację trasy przelotu.

Po więcej informacji odsyłam do źródła: https://www.pansa.pl/ruszaja-regularne-loty-transportowe-bsp/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowe AMC/GM do rozporządzenia 2019/947 (edycja 2)

Następny

Przegląd prasy dronowej - 17.02.2022 r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *