Partnerstwo DJI i Rosenbauer usprawni akcje służb ratunkowych
Producent DJI oraz firma Rosenbauer International AG nawiązały strategiczne partnerstwo, którego efektem ma być opracowanie cyfrowego systemu zarządzaniem reagowaniem kryzysowym. Rosenbauer International AG to wiodący na świecie producent pojazdów straży pożarnej i sprzętu gaśniczego.
„Szybkość działania i ogólny kompletny obraz sytuacji są kluczowymi kryteriami sukcesu podczas akcji ratunkowych, gdy służby muszą podejmować ważne decyzje pod presją czasu. Aby spełnić te kryteria dostarczyliśmy służbom rozwiązania informatyczne – począwszy od efektywnego zarządzania pojazdami ratunkowymi, poprzez sprawną nawigację, aż do aplikacji alarmowych”- powiedział Dieter Siegel, CEO Rosenbauer International.
„Współpraca z DJI pozwala nam umocnić naszą pozycję pioniera cyfrowego, pracując razem nad opracowaniem zintegrowanej technologii kompleksowego i opartego na danych zwalczania pożarów i zarządzania katastrofami” – dodał.
Roger Luo – prezes firmy DJI – powiedział:
„DJI z dumą wprowadza technologię dronów do współpracy w ramach partnerstwa z firmą Rosenbauer. DJI umożliwi strażakom, zespołom poszukiwawczo-ratowniczym i innym służbom dostarczanie cennych informacji z powietrza, niezbędnych do szybkiego reagowania w czasie kryzysu. Integracja dronów DJI (chodzi o modele: Mavic 2 Enterprise i Matrice 210) z systemami informatycznymi Rosenbauer jest ważnym krokiem dla długoterminowego partnerstwa, a nasze zaangażowanie pokazuje rosnącą dojrzałość w zakresie wdrażania naszych dronów do profesjonalnych działań przeciwpozarowych.”
System zarządzania operacjami firmy Rosenbauer to system zarządzania informacjami dla akcji gaśniczych, który wspiera załogi ratownicze na miejscu za pomocą odpowiednich informacji, takich jak mapy bezpieczeństwa pożarowego czy dane dotyczące materiałów niebezpiecznych. DJI do tego systemu dostarczy dodatkowo dane wizualne i termiczne pochodzące z dronów, które będą transmitowane do oprogramowania do zarządzania flotą dronów o nazwie FlightHub. Informacje te można następnie przekazać jednostkom operacyjnym na miejscu zdarzenia na tablecie lub wyświetlić na monitorach w centrum dowodzenia, zapewniając pełny wgląd w sytuację na miejscu zdarzenia. W czasie rzeczywistym można wtedy podejmować świadome decyzje dotyczące wydajnego i bezpiecznego rozmieszczania zasobów ludzkich (strażacy, ratownicy), pojazdów strażackich czu innego sprzętu ratowniczego.
Bezpieczeństwo wrażliwych danych jest najważniejsze. Wszystkie informacje dostarczane do systemu zarządzania operacjami Rosenbauer w czasie rzeczywistym, a także pochodzące z oprogramowania DJI FlightHub, są przechowywane na serwerze w bezpiecznym centrum komputerowym znanej europejskiej firmy telekomunikacyjnej. Transfer danych jest zabezpieczony i szyfrowany. Podczas wdrażania dane są również synchronizowane ze wszystkimi mobilnymi urządzeniami końcowymi (tablety, monitory w centrach zarządzania), dzięki czemu każdy zespół operacyjny ma te same informacje.
Obie firmy opowiadają się za dalszą cyfryzacją rozwiązań dla reagowania kryzysowego oraz wyposażania pojazdów strażackich w drony. Właściwym czasie będą również prezentować wybrane przypadki (case studies) użycia systemów, zasobów ludzkich oraz sprzętowych wypracowanych w ramach nawiązanego partnerstwa.
Oficjalny komunikat w języku angielskim znajdziecie tutaj.
Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)
Brak komentarzy