AktualnościWydarzeniaZ Polski

Parada Robotów – Droniada 2016 już w najbliższy weekend!

Już w najbliższy piątek 17.06. na terenie Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim pod Krakowem rozpocznie się kolejna edycja Parady Robotów – Droniady (2016). Jej organizatorem jest Instytut Mikromakro ze Sławomirem Kosielińskim na czele.

„Parada Robotów” to cykliczna impreza, która w 2016 roku jest organizowana już po raz trzeci. Na początku jako sama „Parada robotów”, później z dopiskiem „Droniada” (w związku z rosnącą popularyzacją robotów latających, czyli tzw. „dronów”), wydarzenie to z roku na rok przyciąga co raz większe rzesze ludzi zainteresowanych wszelkimi robotami – czy to latającymi, jeżdżącymi czy pływającymi – i ich rolą w naszym życiu codziennym.

„Parada” dość mocno ewoluuje i poszerza swój program o nowe atrakcyjne pokazy i imprezy towarzyszące. W tym roku z dopiskiem „Drony – roboty – bolidy” – jak łatwo się domyśleć – prócz parady robotów naziemnych i latających dronów – zobaczymy również mini-bolidy wyścigowe. Prócz pokazów bolidów na parkingu przy Stadionie Wisły, odbędą się również Międzynarodowe Zawody Formula Student/FSAE, wzorowane na wyścigach Formuły 1, w których wystąpi 6 drużyn uczelnianych.

Źródło: http://www.5zywiolow.pl/parada-robotow/
Źródło: http://www.5zywiolow.pl/parada-robotow/

Agenda nadchodzącej Parady Robotów – Droniady 2016 jest już dostępna na stronie internetowej: http://www.5zywiolow.pl/agenda20160617-18/. Piątek i sobota to dzień przede wszystkim istotny dla ekip, które startują w warsztatach reagowania kryzysowego oraz treningach służb współpracujących z dronami.

W sobotę 18 czerwca odbędzie się konkurs o nagrody Szefa BBN i Prezydenta Miasta Krakowa, w którym udział wezmą zespołu akademickie z różnych polskich uczelni. W ramach zadania konkursowego każda z drużyć ma 15 minut na znalezienie zaginionego skoczka spadochronowego albo „babci” lub „wnuczka” z użyciem dowolnej techniki analizy informacji, w tym dronów i zdjęć satelitarnych.

Warsztaty, treningi, konkursy oraz pokazy statyczne i dynamiczne robotów i dronó będzie można obserwować również jako widz, a wszystko to w nadchodzącą sobotę i niedzielę na terenie aeroklubu:

Uwieńczeniem Parady Robotów – Droniady 2016 w najbliższą niedzielę 19.06 będzie pokaz bolidów Formuły Student, który jest organizowany przez zespół z krakowskiej uczelni: AGH Racing Team.

Jako patron medialny szczerze zachęcamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane tematyką robotów i dronów, a w tym roku – również tematyką wyścigów samochodowych.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

International Drone Photography Contest 2016

Następny

Co by było, gdyby dron uderzył w samolot?

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *