AktualnościSportZabawaZastosowania dronówZe Świata

Nowy dron wyścigowy Walkera Runner 250 Advanced

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowe wieści płyną prosto z Chin od producenta Walkera – firmy lepiej znanej jako główny konkurent DJI na rynku średniej wielkości dronów klasy RTF (Ready-To-Fly). Pod koniec bierzącego miesiąca (sierpnia 2015) do produkcji wchodzi nowa wersja drona wyścigowego Walkera Runner 250 Advanced. Jego poprzednik (Walkera Runner 250) zdobył całkiem pokaźne grono fanów wyścigów dronów na całym świecie.

„Stary” Runner 250

Poprzednik – Walkera Runner 250 – wszedł do sprzedaży w okolicach połowy tego roku i odbił się dość szerokim echem wśród fanów szybkich lotów wyścigowymi dronami. Za konstrukcją przemawiała przede wszystkich jego modułowa budowa – bez konieczności skręcania ramy, lutowania elektronicznych podzespołów, wyważania konstrukcji. Producent Walkera zadedykował swój dron wszystkim tym, którzy – wzorem innych produktów Walkera czy DJI – szukają konstrukcji gotowych do lotu (RTF) zaraz po wyjęciu z pudełka. I to było dobre posunięcie również w przypadku tak małego szybkiego drona.

Co nowego?

Być może niektórych zdziwi fakt, czemu producent tak szybko wypuścił następcę? W rzeczywistości Runner 250 Advanced to „stuningowany” Runner 250, który przypadnie do gustu przede wszystkim pilotom z większymi wymaganiami. Główna zmiana to dołączenie GPS’a a co za tym idzie poprawa komfortu lotów ze stabilizacją położenia. Dzięki temu dron nie ucieknie nam na wietrze lub będziemy mogli nim precyzyjnie zawisnąć w jednym miejscu bez ciągłego kontrolowania przemieszczania w poziomie.

Walkera Runner 250 Advanced
Walkera Runner 250 Advanced – GPS

Kolejną nowością jest kamera HD 1080p 60FPS – obraz jest jeszcze bardziej wyraźny, o większej rozdzielczości i dużej ilości klatek na sekundę co jest istotne przy szybkich lotach dronami wyścigowymi.

Co do samej konstrukcji – tym razem producent dodał trochę koloru czerwonego do czarnej ramy (drobne elementy silnika, obudowa oświetlenia, GPS), co moim skromnym zdaniem lepiej pasuje do „wyścigówki” i nadaje jej bardziej rasowy charakter. Nie można zapomnieć o dodatkowym oświetleniu na ramionach – nie tylko w centralnej części ramy jak to miało miejsce w poprzedniej wersji.

Walkera Runner 250 Advanced
Walkera Runner 250 Advanced

Ważnym nowym elementem jest również buzzer – alarm niskiego napięcia, który jest niezbędny by bezpiecznie wylądować dronem gdy jego pakiet Li-Po jest bliski wyczerpaniu.

Nowy Runner 250 wejdzie do sprzedaży z aparaturą DEVO 7, GPS oraz podstawową kamerą FPV w standardzie. Oczywiście integralne części nowej ramy tj. oświetlenie, buzzery, nowa kolorystyka również wchodzą w skład zestawu. Do niego będzie można dokupić kamerę HD, OSD (On-Screen Display – do podglądu parametrów lotu na ekranie) oraz dedykowany plecak „szyty na miarę” nowego Runner’a 250 Advanced.

Aktualnie model znajduje się w przedsprzedaży w Sklepie Avatar, któremu dziękuję za udostępnienie zdjęć i informacji prosto od producenta.

Walkera Runner 250 Advanced
Walkera Runner 250 Advanced

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Polska czołówka w wyścigach dronów: Krzysztof Chartanowicz i Łukasz Rączkiewicz (WYWIAD)

Następny

IP: Start-upie, prezentuj broń!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *