AktualnościPrawoZ Polski

Konsultacje publiczne projektu rozporządzenia BVLOS

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa zmieniającego rozporządzenie w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków.

Pismo w tej sprawie podpisane przez Piotra Samsona – Prezesa ULC – datowane na 21.12.2017 trafiło do ponad 100 podmiotów branych pod uwagę w konsultacjach, ale ULC otwarty jest również na uwagi wszystkich zainteresowanych.

Na konsultacje przeznaczono 21 dni (dla kilku wybranych podmiotów – 30 dni) od daty otrzymania pisma. Uwagi można przesyłać na adres e-mail: lep@ulc.gov.pl.

Wspomniany projekt rozporządzenia BVLOS znajduje się w wykazie prac legislacyjnych Ministra Infrastruktury i Budownictwa pod pozycją 181.

Informację o rozpoczęciu konslutacji publicznych, pisma do konsultantów oraz ocenę skutków regulacji znajdziecie tutaj: http://bip.ulc.gov.pl/index.php/projekty-krajowe/w-konsultacjach-publicznych/1051-art-33-ust-2-i-5

Bardzo fajny artykuł na temat tego rozporządzenia BVLOS znajdziecie na stronie dlapilota.pl – temat przedstawiony z perspektywy pilotów załogowych statków powietrznych.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Amunicja Krążąca WARMATE już w polskiej armii

Następny

Filmy fabularne z dronami w roli głównej

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *