AktualnościWydarzeniaZ Polski

Jak zaplanować bezpieczne loty dronem – bezpłatny webinar – 24.02.2022

Creotech Instruments wraz z Droneradar oraz WIZIPISI dnia 24.02.2022 r. o godzinie 10:00 organizuje bezpłatny webinar online, na którym przedstawi obecne wymagania formalne, które należy spełnić dla różnego rodzaju operacji bezzałogowych. Zaprezentuje również, jak za pomocą narzędzia GREy w zautomatyzowany sposób dokonać analizy ryzyka na etapie planowania operacji – z wykorzystaniem wiarygodnych informacji o profilu terenu wzdłuż i w najbliższym otoczeniu planowanej trasy lotu.

Jeżeli jesteś pilotem Bezzałogowego Statku Powietrznego to wiesz, że najważniejszym Twoim obowiązkiem jest przeprowadzenie analizy ryzyka związanego z wykonaniem lotu. Bez względu na rodzaj misji musisz sprawdzić, czy podczas zaplanowanej trasy lotu Twój dron nie zbliży się za bardzo do powierzchni terenu, ani innych wysokich przeszkód, czy trasa nie przebiega nad elementami infrastruktury krytycznej oraz jaka jest gęstość ludności na zaplanowanej trasie.

Platforma GREy

24 lutego br. o godz. 10:00 odbędzie się bezpłatne webinarium online, na którym każdy pilot BSP dowie się, w jaki sposób automatycznie zidentyfikować przeszkody oraz istotne z punktu widzenia potencjalnych ryzyk obiekty terenowe oraz obszary, na których może przebywać wiele osób. Potencjalne ryzyka mogą być wizualizowane bezpośrednio w systemie lub przedstawione w postaci szczegółowego raportu, który będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje.

Wygenerowany raport można wykorzystać w procesie pozyskiwania pozwolenia na lot lub w razie potrzeby, jako dowód dołożenia należytej staranności na etapie przygotowania operacji. Co może się okazać szczególnie istotne, w razie wystąpienia wypadku.

Aby wziąć udział w webinarium online, należy się zarejestrować: https://lively-pl.zoom.us/webinar/register/WN_19vaWRIGRyiT3N8uFGSc5Q

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przegląd prasy dronowej - 17.02.2022 r.

Następny

LabAir: pierwszy transport medyczny dronem w Polsce dla ALAB laboratoria

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *