AktualnościWydarzeniaZ Polski

Festyn lotniczy w 12. BBSP w Mirosławcu – 31.08.2019

Dnia 31 sierpnia w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbędzie się festyn lotniczy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa w Mirosławcu oraz sama 12. Baza BSP.

Impreza ma charakter jednodniowego festynu, który odbędzie się w godzinach 9:00 – 17.00. W jego ramach będzie można oglądać zarówno prezentacje statyczne jak i pokazy dynamiczne w powietrzu.

Jeśli chodzi o pokazy dynamiczne w powietrzu: zaprezentują się takie maszyny jak odrzutowiec Su-22, śmigłowce Mi-24, W-3 i Ah-64 Apache, samolot P-130 Orlik oraz bezzałogowiec Orbiter – 2B. Odbędą się również skoki spadochronowe, desant żołnierzy ze śmigłowca, pokazy gaszenia pożarów z powietrza a także… proszę pokaz zwalczania nisko latających celów.

Na wystawie statycznej będzie można obejrzeć amerykańskiego drona bojowego MQ-9 Reaper, który stacjonuje w bazie w Mirosławcu od maja zeszłego roku i skąd wykonuje systematycznie loty nad Polską i nie tylko.

Na widzów czeka jeszcze wiele atrakcji na ziemi. Będą to m.in. prezentacje sprzętu wojsk lądowych, powietrznych i innych służb mundurowych, pokazy grup rekonstrukcyjnych czy… koncert Wojskowej Orkiestry z Koszalina oraz innych zespołów muzycznych. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych i handlowych.

Najbardziej aktualne informacje o festynie można śledzić na stronie tego wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/356655621908677/.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Zademonstrowano w locie japoński pasażerski dron firmy Cartivator

Następny

Konferencja: Drony - Prawo, Technologia, Usługi. - Katowice, 29.08.2019r.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *