AktualnościWydarzeniaZ Polski

Festyn Lotniczy w Mirosławcu – 3 wrzesień 2016

Już 3 września 2016r. na niebie w Mirosławcu będzie można zobaczyć w pokazie dynamicznym w powietrzu bezzałogowce wojskowe, które służą w polskim wojsku. To właśnie tego dnia w sobotę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbędzie się Festyn Lotniczy – pierwsza tego typu otwarta impreza lotnicza, na której będzie można zobaczyć wojskowe drony.

W programie dynamiczny a także na wystawie statycznej obejrzymy trzy podstawowe konstrukcje wykorzystywane na codzień w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu – będą to drony BSR Orbiter, FlyEye oraz Scan Eagle.

Jednak program festynu nie ogranicza się jedynie do bezzałogowców. Obejrzmymy w powietrzu jedną z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie – Zespoł akrobacyjny „Biało – Czerwone Iskry”, będą latać również samoloty Su-22, F-16, Mig-29 oraz śmigłowce Mi-24, Mi-14, W-3, SH-2G. Na wystawie statycznyej dodatkowo do obejrzenia będzie śmigłowiec SW-4 Puszczyk, PZL-130 Orlik, C-130 Hercules oraz duży samolot transportowy C-295M CASA, który może służyć (przy odpowiednim wysposażeniu) do tankowania m.in. dronów w powietrzu.

Program festynu wydaje się być dość napięty jak na jeden dzień. Cała impreza ma trwać od 9:00 do 18:00. Oczywiście, jak to na festynie, nie zabraknie również występów artystycznych oraz stoisk gastronomicznych dla gości.

Poprzedni

Izraelski dron wojskowy Hermes 900 nad Warszawą

Następny

Airbus zademonstrował inspekcję samolotu za pomocą drona

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *