AktualnościWydarzeniaZ Polski

Festyn Lotniczy w Mirosławcu – 3 wrzesień 2016

Już 3 września 2016r. na niebie w Mirosławcu będzie można zobaczyć w pokazie dynamicznym w powietrzu bezzałogowce wojskowe, które służą w polskim wojsku. To właśnie tego dnia w sobotę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbędzie się Festyn Lotniczy – pierwsza tego typu otwarta impreza lotnicza, na której będzie można zobaczyć wojskowe drony.

W programie dynamiczny a także na wystawie statycznej obejrzymy trzy podstawowe konstrukcje wykorzystywane na codzień w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu – będą to drony BSR Orbiter, FlyEye oraz Scan Eagle.

Jednak program festynu nie ogranicza się jedynie do bezzałogowców. Obejrzmymy w powietrzu jedną z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie – Zespoł akrobacyjny „Biało – Czerwone Iskry”, będą latać również samoloty Su-22, F-16, Mig-29 oraz śmigłowce Mi-24, Mi-14, W-3, SH-2G. Na wystawie statycznyej dodatkowo do obejrzenia będzie śmigłowiec SW-4 Puszczyk, PZL-130 Orlik, C-130 Hercules oraz duży samolot transportowy C-295M CASA, który może służyć (przy odpowiednim wysposażeniu) do tankowania m.in. dronów w powietrzu.

Program festynu wydaje się być dość napięty jak na jeden dzień. Cała impreza ma trwać od 9:00 do 18:00. Oczywiście, jak to na festynie, nie zabraknie również występów artystycznych oraz stoisk gastronomicznych dla gości.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Izraelski dron wojskowy Hermes 900 nad Warszawą

Następny

Airbus zademonstrował inspekcję samolotu za pomocą drona

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *