DokumentalneFilmy

„Elevation” – jak drony zmienią miasta?

„Elevation” to krótki 18-minutowy film dokumentalny stworzony na zlecenie magazynu internetowego Dezeen. Pokazuje wizje na temat tego, w jaki sposób drony zmienią w przyszłości miasta na całym świecie – rewolucjonizują sposób, w jaki ludzie podróżują, dostarczają towary i projektują miejsce budynki.

„Autostrady lotnicze” odciążą korki samochodowe na drogach, ponieważ zarówno transport ludzi jak i dostawy towarów będą odbywać się droga powietrzną w bezzałogowych pojazdach latających. Architektura zmieni się diametralnie – na dachach budynków powstaną strefy lądowania, parkowania i ładowania, a dostawy produktów będą realizowane za pośrednictwem specjalnie skonstruowanych portali po bokach budynków.

Film zawiera wywiady z architektami i ekspertami branżowymi, takimi jak Norman Foster, Paul Priestman, Liam Young i Anab Jain.

Jednak prócz przedstawiania obrazów niczym z utopijnej dronowej przyszłości, film „Elevation” ukazuje również bardziej złowrogie zastosowania tej technologii i wynikające z niej potencjalne zagrożenia dla naszej prywatności i bezpieczeństwa.

Więcej o filmie można przeczytać również na stronie: www.dezeen.com/elevation.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Mistrzostwa Polski F3U - Gdynia 2018 - wyniki

Następny

Spartaqs: studium przypadku

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *