AktualnościZe Świata

Duże zniżki na DJI Phantom 3 i 4

Chińskie szaleństwo zakupowe, które w zasadzie już wystartowało, ale punkt kulminacyjny przewidziany jest na 11 listopada, dotyka nie tylko mniej znane marki chińskich producentów. Przykładem niech będą chyba najpopularniejsze komercyjne quadcoptery na świecie – DJI Phantom 3 i DJI Phantom 4  – które z kodami promocyjnymi na GearBest.com kosztują nawet $200 mniej!

Żeby nie owijać w bawełnę, promocja na GearBest.com dotyczy w szczególności trzech modeli:

Zatem jest szansa kupić DJI Phantom 4 w cenie DJI Phantom 3 Pro.

Czy to się opłaca? Jakie jest cło na drony z Chin?

Niestety w Polsce to trochę loteria. Oficjalnie na drony, jako „bezzałogowe, niedużych rozmiarów, o małej masie, zdalnie sterowane śmigłowce wyposażone w kilka wirników napędzanych silnikami elektrycznymi zasilanymi z akumulatorów, służące do obserwacji, nagrywania lub fotografowania terenu, obiektów, wydarzeń itp., popularnie nazwane „dronami” lub „quadrocopterami” wg polskiego prawa cła nie ma (wynosi 0%). Źródła tych informacji to: https://www.chinskiraport.pl/blog/import-dronow-z-chin-stawki-celne/ oraz bezpośrednio do informacji taryfowej ISZTAR: http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/witdoc_PL?id=01106&year=2014&version=23560&Year=2015&Month=04&Day=30.

Gorzej niestety, że polskie Urzędy Celne działają według własnego uznania i celnik może zakwalifikować paczkę do kategorii modeli RC, wtedy kod taryfikacji ISZTAR to 9503007590 i cło jest naliczane w wysokości 4.7% od wartości paczki. Oczywiście od decyzji można się odwołać, ale wtedy czas oczekiwania na paczkę będzie w zasadzie nie do przewidzenia.

Druga sprawa to VAT – przy dużych paczkach jest duża szansa na to, że wpadną one na kontrolę, wtedy na 100% zostanie doliczony VAT w wysokości 23% od wartości paczki. I o ile może się nam udać ominąć cło, tak VAT’u przy dużych i ciężkich paczkach możemy być prawie pewni…

Do wszystkiego dochodzi jeszcze kurs dolara. Wprawdzie spadł on nieco po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich w USA, to niestety (dla nas) stara na kursie waluty już została nadrobiona z nawiązką. Zatem warto sobie dobrze przeliczyć – z jednej strony możemy „ustrzelić” DJI Phantom 4 za ok. 4000zł, ale jeśli dojdzie VAT i cło – koszt to już ponad 5000zł.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Gogle FPV od GearBest do oddania!

Następny

Walkera AiBao - pierwszy dron dla graczy

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *