AktualnościZ Polski

„Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego” – międzynarodowa konferencja

Dziś – 23.11.2016 – rozpoczęła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Wysokiego Szczebla „Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego”, którą zorganizowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego EASA oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Konferencja odbywa się w Warszawie i ma charakter zamknięty (dla zaproszonych gości). Organizację konferencji wspiera Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Uczestnikami konferencji będą reprezentacji Komisji Europejskiej, EASA, przedstawiciele  organów unijnych i polskiej administracji rządowej, ośrodków naukowych i badawczych, wyższych uczelni, a także przedstawiciele branży bezzałogowych statków powietrznych w Polsce i na świecie.

Konferencja ma na celu dokonanie przeglądu wniosków z konferencji w Rydze (5-6.03.2015), analizę obecnej sytuacji na rynku bezzałogowych statków powietrznych oraz dokonanie oceny możliwości utworzenia do 2019 r. rynku usług dronów w UE.

Podczas dwóch dni konferencji zaprezentowane zostaną dokonania w zakresie przepisów legislacyjnych w naszym kraju i w Europie oraz ocena stopnia rozwoju branży dronów w Polsce i innych krajach. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami zastosowań dronów,  dostępnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz  projektami badawczymi.

Co bardzo istotne dla kwestii prawnych regulujących drony w Polsce jak i w całej Europie – zadaniem konferencji będzie również wypracowanie oraz przyjęcie Deklaracji warszawskiej, pod którą mają podpisać się przedstawiciele organów rządowych Unii Europejskiej oraz Polski. Deklaracja warszawska wyznaczy dalszy kierunek prac nad wspólnym i jednolitym prawem dotyczącym użytkowania dronów we wszystkich państwach Unii.

Transmisję z konferencji można oglądać on-line:

Dzień 1 konferencji:

Dzień 2 konferencji:

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Powstaje Inicjatywa Dronowa

Następny

Deklaracja Warszawska dotycząca dronów przyjęta

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *