AktualnościZ Polski

Dronlink.com – nowa wyszukiwarka firm i usług UAV

Dronlink.com to nowo powstały portal wynajmu usług licencjonowanych firm z branży UAV oraz pierwsza w Polsce dedykowana platforma sprzedaży filmów stockowych stworzonych z użyciem dronów. 

Nadrzędnym celem twórców platformy jest promowanie działalności komercyjnych licencjonowanych operatorów dronów w Polsce oraz działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa korzystania z bezzałogowych statków powietrznych.

Aktualnie w Polsce wydano ponad 6400 uprawnień UAVO, które są niezbędne do komercyjnego użytkowania platform bezzałogowych. Ta liczba cały czas rośnie, a bieżący rok 2018 może być rekordowy pod względem wydanych świadectw kwalifikacji UAVO. Ze wzrostem uprawnień w naturalny sposób wzrasta konkurencja na rynku, a dotarcie do szerokiego grona odbiorców staje się często czasochłonnym, jak również kosztownym przedsięwzięciem.

Krok 1 – rejestracja i prezentacja swojej firmy

Dronlink.com - platforma dla firm usługowych z branży UAVRejestrując się w dronlink.com dostajemy możliwość przygotowania profesjonalnej wizytówki naszej firmy: z opisem usług, zdjęciami, filmami, mapami zrealizowanymi przy pomocy dronów, linkami do profili społecznościowych danej firmy i więcej.

Firmę można dopisać się do jednej z 12 kategorii tematycznych (maksymalnie równocześnie do 8 różnych kategorii), ale autorzy zastrzegają, że nie zamykają się tylko na aktualny prezentowany podział. Użytkownicy platformy będą mogli zgłosić propozycję stworzenia nowych kategorii i sami będą decydowali, do której chcą się dopisać własną firmę wedle wykonywanych usług.

Tylko dla profesjonalistów

By skorzystać z usług oferowanych przez dronlink.com trzeba być przedsiębiorcą i mieć lub zatrudniać osoby z uprawnieniami UAVO VLOS lub BVLOS. W ramach profilu firma może zaznaczyć, które uprawnienia (VLOS/BVLOS) posiada i będą one wyświetlane na wizytówce. Dodatkowo można je potwierdzić wgrywając zdjęcie ze skanem własnego świadectwa kwalifikacji w portfolio, by zwiększyć wiarygodność wobec zleceniodawców. Głównym sloganem w planowanych działaniach reklamowych będzie hasło: „Z nami bezpiecznie wynajmiesz licencjonowaną firmę, która profesjonalnie wykona każde zlecenie”. Autorzy dronlink.com będą wyraźnie kładli nacisk na fakt, że platforma promuje wyłącznie firmy i operatorów z uprawnieniami do świadczenia komercyjnych usług bezzałogowcami.

Krok 2 – Zleceniodawcy

Twórcy platformy dronlink.com deklarują, że „biorą na siebie” wszelkie akcje reklamowe, których celem będzie sprowadzenie na platformę zleceniodawców – firm, które szukają certyfikowanych operatorów dronów.

Kampanie reklamowe ruszą gdy platforma zbierze wymaganą minimalną ilość użytkowników pozwalającą na przedstawienie dronlink.com szerszej publiczności.

Dodatkowe korzyści dla użytkowników

Dronlink.com - platforma dla firm usługowych z branży UAVPrócz przytoczonych wyżej głównych korzyści autorzy dronlink.com przygotowali dodatkowe bonusy dla użytkowników. Wszyscy zarejestrowani przedsiębiorcy otrzymują dostęp do pakietu atrakcyjnych zniżek u partnerów: np. na osprzęt, akcesoria do dronów czy same drony, jak również na szkolenia UAVO dla kolejnych pracowników firm. Ilość partnerów będzie przybywać z czasem, a już teraz prowadzone są rozmowy z różnymi firmami również spoza Polski.

Ponadto – prócz usług związanych z prezentacją wizytówki firmy – każdy użytkownik uzyskuje dostęp do sprzedaży filmów i zdjęć stockowych – to wszystko dzięki modułowi „DL Stock”, który jest tworzony jako osobna funkcjonalność platformy. Twórcy portalu nie pobierają od sprzedaży żadnej prowizji, a więc 100% dochodu ze sprzedanych materiałów trafia dla operatora.

Co dla zleceniodawców?

Potencjalni zleceniodawcy odwiedzający dronlink.com mogą wybrać firmę do realizacji zlecenia korzystając z wyszukiwarki poprzez wpisanie lokalizacji oraz wybranie konkretnej kategorii usług świadczonych dronem. Można również przeszukiwać wszystkie firmy z danej kategorii bez względu to, w jakim mieście mają siedzibę – wystarczy wybrać konkretną kategorię usług.

Na sam wybór firmy-wykonawcy będzie mieć wpływ wiele czynników, jednym z nich będzie zapewne wygląd samej wizytówki i portfolio firmy – warto zatem zadbać o uzupełnienie wszystkich danych i opublikowanie przykładowych realizacji zleceń z drona.

Wypróbuj dronlink.com

Platformę dronlink.com można wypróbować za darmo – od wprowadzenia i weryfikacji danych jest 60 dni aby zapoznać się z funkcjonalnością i ocenić korzyści płynące z obecności w tym serwisie.

Dronlink.com - platforma dla firm usługowych z branży UAV

Po bezpłatnym okresie korzystania z dronlink.com każdy posiadacz konta może stwierdzić opłacalność wykorzystania platformy w swoim biznesie. Jeśli zdecyduje się pozostać ma trzy opcje wyboru odpłatnego abonamentu: roczny, półroczny i miesięczny. W zamian za opłacenie abonamentu wizytówka na portalu firmy wraz z portfolio jest dostępna dla wszystkich odwiedzających zleceniodawców, a użytkownik może wykorzystywać pakiety rabatowe partnerów i wszystkie inne funkcjonalności serwisu (np. sprzedaż stocków poprzez DL Stock).

Twórcy dronlink.com nie obligują do zawierania wyłącznie abonamentów rocznych, a przy abonamencie miesięcznym można zrezygnować w dowolnym momencie. Platforma nie ma żadnych dodatkowych ukrytych opłat – tylko prosto rozliczania opłata członkowska naliczana dopiero po okresie próbnym.

PS. Dowiedziałem się w ostatniej chwili, że twórcy DL zastanawiają się nad  włączeniem bezpłatnych 30 dni od momentu uruchomienia modułu sprzedaży zdjęć poprzez DL Stock, a i do momentu uruchomienia tej części serwisu wizytówki będą cały czas bezpłatne.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Ruszyła kampania społeczna "Drony – lataj bezpiecznie"

Następny

Od 1 lutego nowe strefy RMZ w FIR Warszawa

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *