AktualnościWydarzeniaZ Polski

Droniada 2021 zakończona – wyniki

Dobiegł do końca coroczny konkurs Droniada 2021. Jego celem jest wyłonienie zespołu konstruktorów, programistów i pilotów BSP, który najlepiej poradził sobie ze stawianymi uczestnikom konkursu zadaniami. Organizatorzy nie pozwalają się nudzić – co roku zespołom biorącym udział w konkursie stawiane są nowe wyzwania co zmusza do innowacyjnego podejścia, opracowania własnego sposobu rozwiązania problemu, wymyślenia własnych algorytmów i zbudowania właściwej maszyny latającej.

W tegorocznej edycji konkursu Droniada 2021 punkty były przyznawane za trzy konkurencje związane z wykorzystaniem BSP w rolnictwie precyzyjnym. Były to:

  • prezentacja bezzałogowego systemu latającego (maksymalnie 10 punktów)
  • identyfikacja obszarów zajętych przez patogeny chorób roślin (konkurencja pt. „Trzy kolory”; 45 punktów)
  • wykrycie w sadzie parcha i mączniaka jabłoni, następnie ich precyzyjny oprysk środkami ochrony roślin symulowany przez kulki paintballowe (konkurencja pt. „Drzewo życia”, 45 punktów)

Konkurs Droniada 2021 wygrał zespół High Flyers z Politechniki Śląskiej. Drugie miejsce zajął zespół Akademicki Klub Lotniczy PWr z Politechniki Wrocławskiej, trzecie AGH Drone Engineering z krakowskiej AGH, czwarte – Raptors z Politechniki Łudzkiej, piąte – Sky Crew również z Politechniki Łódzkiej, szóste – AKL Politechniki Poznańskiej, siódme ex-equo One More Flight w Warszawy i WUThrust z Politechniki Warszawskiej.

Klasyfikacja generalna Droniada 2021
Źródło: https://www.5zywiolow.pl/wyniki-konkursu-technologicznego-droniada-2021/

Więcej informacji o zwycięzcach i nagrodach można znaleźć na stronie organizatora: https://www.5zywiolow.pl/wyniki-konkursu-technologicznego-droniada-2021/.

Głównym organizatorem konkursu technologicznego Droniada jest Fundacja Instytut Mikromakro, zaś współorganizatorami Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS), Politechnika Poznańska i Aeroklub Poznański. Patronatem honorowym objął konkurs Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Gościem Specjalnym była Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Poprzedni

Polski system SARUAV uratował życie zaginionemu mężczyźnie

Następny

ANAFI Ai - nowy dron firmy Parrot

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *