AktualnościWydarzeniaZ Polski

Droniada 2021 zakończona – wyniki

Dobiegł do końca coroczny konkurs Droniada 2021. Jego celem jest wyłonienie zespołu konstruktorów, programistów i pilotów BSP, który najlepiej poradził sobie ze stawianymi uczestnikom konkursu zadaniami. Organizatorzy nie pozwalają się nudzić – co roku zespołom biorącym udział w konkursie stawiane są nowe wyzwania co zmusza do innowacyjnego podejścia, opracowania własnego sposobu rozwiązania problemu, wymyślenia własnych algorytmów i zbudowania właściwej maszyny latającej.

W tegorocznej edycji konkursu Droniada 2021 punkty były przyznawane za trzy konkurencje związane z wykorzystaniem BSP w rolnictwie precyzyjnym. Były to:

  • prezentacja bezzałogowego systemu latającego (maksymalnie 10 punktów)
  • identyfikacja obszarów zajętych przez patogeny chorób roślin (konkurencja pt. „Trzy kolory”; 45 punktów)
  • wykrycie w sadzie parcha i mączniaka jabłoni, następnie ich precyzyjny oprysk środkami ochrony roślin symulowany przez kulki paintballowe (konkurencja pt. „Drzewo życia”, 45 punktów)

Konkurs Droniada 2021 wygrał zespół High Flyers z Politechniki Śląskiej. Drugie miejsce zajął zespół Akademicki Klub Lotniczy PWr z Politechniki Wrocławskiej, trzecie AGH Drone Engineering z krakowskiej AGH, czwarte – Raptors z Politechniki Łudzkiej, piąte – Sky Crew również z Politechniki Łódzkiej, szóste – AKL Politechniki Poznańskiej, siódme ex-equo One More Flight w Warszawy i WUThrust z Politechniki Warszawskiej.

Klasyfikacja generalna Droniada 2021
Źródło: https://www.5zywiolow.pl/wyniki-konkursu-technologicznego-droniada-2021/

Więcej informacji o zwycięzcach i nagrodach można znaleźć na stronie organizatora: https://www.5zywiolow.pl/wyniki-konkursu-technologicznego-droniada-2021/.

Głównym organizatorem konkursu technologicznego Droniada jest Fundacja Instytut Mikromakro, zaś współorganizatorami Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS), Politechnika Poznańska i Aeroklub Poznański. Patronatem honorowym objął konkurs Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Gościem Specjalnym była Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Polski system SARUAV uratował życie zaginionemu mężczyźnie

Następny

ANAFI Ai - nowy dron firmy Parrot

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *