AktualnościWydarzeniaZ Polski

[ODWOŁANE] DroneCon 2018 – Warszawa, 26-27 kwietnia 2018

26. oraz 27. kwietnia tego roku w Warszawie odbędzie się konferencja „DroneCon” poświęcona tematyce zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w biznesie. 

Inauguracja i pierwszy dzień konferencji odbędzie się na terenie Szkoły Głównej Handlowej i będzie skupiony na społeczno-ekonomicznych aspektach rozwoju branży dronowej. Drugi dzień konferencji planowany jest na Politechnice Warszawskiej gdzie omawiane będą wyzwania techniczne oraz najnowsze osiągnięcia w sektorze dronowym.

Do współpracy zostały zaproszone najwybitniejsze postaci polskiej branży dronowej m. in. :

  • Małgorzata Darowska z Polskiego Fundusz Rozwoju
  • Maciej Włodarczyk z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
  • Paweł Bochniarz z MIT Enterprise Forum
  • dr. płk. Michał Kędzierski z Wojskowej Akademii Technicznej
  • Joanna Cyglert z Instytutu Lotnictwa

W trakcie trwania wydarzenia zaplanowane są również targi firm działających w branży dronów. Będą one miały możliwość wystawiać się na terenie Szkoły Głównej Handlowej (w sektorach Auli Spadochronowej i Ogrodach Rektorskich) oraz na Politechnice Warszawskiej (w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii).

Zaplanowany jest również przelot dronem pomiędzy uczelniami otwierający konferencję oraz szereg atrakcji takich jak zawody w pilotowaniu drona.

Wstęp na konferencji, jak i uczestnictwo w niej jest dla wszystkich zainteresowanych całkowicie bezpłatny.

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.dronecon.pl/.

Poniżej krótkie biogramy prelegentów:

Małgorzata Darowska (Polski Fundusz Rozwoju) – prawnik z ponad 15 letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii. Brała udział w licznych projektach i transakcjach związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań z zakresu nowych technologii i innowacji. Jest współautorką podręcznika komercjalizacji B+R dla praktyków, opublikowanego przez NCBR (2010, 2013), autorką licznych artykułów z zakresu B+R i własności intelektualnej. Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad programem, który ma wesprzeć rozwój branży bezzałogowców. Program nosi nazwę „Żwirko i Wigura” i będzie realizowany we współpracy z poszczególnymi ministerstwami, instytucjami rządowymi, takimi jak PARP czy NCBiR oraz przedstawicielami branży (fundusz prowadzi konsultacje, m.in. z Polską Izbą Systemów  Bezzałogowych).

Paweł Bochniarz (MIT Enterprise Forum) – prezes Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, operator programu MIT Enterprise Forum i były dyrektor ds. Innowacji w PwC. Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej planuje zrealizować Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland (MITEF Poland) we współpracy z PKO BP, PGNiG, KGHM Cuprum oraz Grupą Adamed. MITEF Poland jest częścią globalnej organizacji afiliowanej przez Massachusetts Institute of Technology. Program akceleratora opiera się na sprawdzonym wzorcu akceleracji, który został wzbogacony o indywidualne podejście twórców polskiej wersji programu. Paweł Bochniarz jest także partnerem w ValueTech Seed Fund.

Maciej Włodarczyk (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej) – specjalista ds. integracji lotnictwa bezzałogowego z ATM. Zajmuje się koordynacją lotów bezzałogowych statków powietrznych. Autor wielu prac w zakresie BSP.

Michał Kędzierski (Wojskowa Akademia Techniczna) – doktor nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii, ekspert w fotogrametrii cyfrowej, analizie obrazu, naziemnym skaningu laserowym ifotogrametrii niskiego pułapu. Założyciel i kierownik Centrum Obrazowania Powierzchni Kraju „COPK-WAT”.

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

SERA przestaje obowiązywać BSP w Polsce

Następny

Imprezy dronowe w 2018 roku

2 komentarze

  1. 30 marca 2018 at 22:06 — Odpowiedz

    Dzień dobry. Jak można się zapisać na wydarzenie? Ponieważ strona wydarzenia jest niedostępna.

    • 5 kwietnia 2018 at 03:53 — Odpowiedz

      Być może nie da się zapisać… Może organizatorzy wycofali się z organizacji? Postaram się dowiedzieć co i jak.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *