AktualnościWydarzeniaZ Polski

Drone Film Festival 2016

Drone Film Festival jest unikatowym międzynarodowym festiwalem, który zaprezentuje odbiorcom najlepsze obrazy powietrzne zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Jest to wyjątkowe wydarzenie zrzeszające operatorów dronów wykorzystywanych do zdjęć i filmowania z powietrza oraz miłośników takiej fotografii i filmów lotniczych.

Organizatorzy imprezy wyznaczyli sobie kilka celów, które ma spełnić DFF 2016:

  • zwiększenie specjalistycznej wiedzy na temat dronów i filmowania z powietrza dla uczestników, organizatorów i wszystkich zainteresowanych, poprzez organizowanie wykładów o lotnictwie i statkach bezzałogowych;
  • wyszukanie i wyróżnienie najlepszych fotografów dronowych, prezentacja prac laureatów i wręczenie nagród;
  • uzyskanie materiałów promocyjnych województwa dolnośląskiego oraz propagowanie ich na skalę międzynarodową;
  • prezentacja najlepszych filmów i ujęć we Wrocławiu, Kudowie-Zdrój, Kłodzku i Opolu.

Na chwilę obecną nie jest znana dokładna agenda wydarzenia, na oficjalnej stronie internetowej można jednak przeczytać ramowy program imprezy:

  • emisje najlepszych krajowych i zagranicznych filmów dronowych we Wrocławiu, Kudowie-Zdrój, Kłodzku i Opolu,
  • wykłady o fotografii lotniczej, statkach bezzałogowych oraz o wielo-sensorowym systemie detekcji dronów APS,
  • pokazy akrobatyczne,
  • przyznanie nagród Kryształowe Drony w 4 kategoriach: Najpiękniejsze miejsca (kategoria filmowa), Mój przyjaciel dron (kategoria fotograficzna), Niebo pełne emocji (kategoria fotograficzna), Odlot (kategoria filmowa);

Finał Drone Film Festival 2016 odbędzie się 11 listopada 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. 

W związku z dużym zainteresowaniem festiwalem i ograniczoną ilością miejsc, wstęp na uroczystą galę finałową będzie możliwy za okazaniem zaproszenia. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem, napisz wiadomość e-mail na adres dronefilmfestival@gmail.com, w tytule maila wpisując „Zaproszenie na Finał DFF 2016”.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron GoPro Karma - powiew świeżości

Następny

PAŻP rozpoczął współpracę z twórcami aplikacji DroneRadar

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *