AktualnościWydarzeniaZ Polski

Bezzałogowe Platformy w Służbach Mundurowych i Transporcie – konferencja, Warszawa, 24.04.2024 r.

Już za niespełna dwa tygodnie – 24.04.2024 r. w Warszawie – odbędzie się konferencja „Bezzałogowe Platformy w Służbach Mundurowych i Transporcie”, której celem jest pogłębienie wiedzy na temat potencjału oraz wyzwań związanych z implementacją BSP i pojazdów bezzałogowych z służbach mundurowych i transporcie.

Integracja tych innowacyjnych rozwiązań z życiem codziennym i sferą zawodową stwarza nowe możliwości dla służb mundurowych, sektora transportu i logistyki, jednocześnie stawiając przed nimi wyjątkowe wyzwania. Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzebę dialogu między ekspertami, przedstawicielami przemysłu, służb mundurowych oraz naukowców, w celu wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z wykorzystaniem bezzałogowych platform.

Konferencja przedstawi aktualny stan wiedzy na temat bezzałogowych platform. Celem wydarzenia jest także inspirowanie do współpracy międzysektorowej, która jest niezbędna do pełnego wykorzystania potencjału bezzałogowców w służbach mundurowych i transporcie.

Uczestnicy będą mieli okazję do pogłębionej dyskusji na temat najnowszych trendów w rozwoju technologii bezzałogowych, ich zastosowań w działaniach służb mundurowych, a także możliwości wykorzystania w sektorze transportu i logistyki. Spotkanie będzie również okazją do zastanowienia się nad kierunkami dalszego rozwoju oraz nad sposobami adresowania wyzwań prawnych, etycznych i technicznych związanych z integracją tych technologii w codzienne życie.

Organizatorami konferencji są Lotnicza Akademia Wojskowa, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Polski Klub Lotniczy.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Klubu Wojskowej Akademii Technicznej, przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25A, 01-476 Warszawa.

Strona internetowa konferencji: https://uavconf.law.mil.pl/. Termin wymaganej rejestracji upływa 19 kwietnia 2024 r. Wydarzenie jest bezpłatne.


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Komisja Europejska przyjęła nowy pakiet regulacji dla dronów - Opinia 03/2023

Następny

DJI Avata 2 - po premierze

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *