AktualnościWydarzeniaZ Polski

Warsztaty SORA z CNBOP – 24-28.05.2021

Czy wiesz, że na podstawie Rozporządzenia 2019/947 pilot BSP chcąc wykonać lot poza scenariuszem standardowym musi dokonywać wiarygodnej analizy ryzyka operacyjnego? Z pomocą przychodzą warsztaty organizowane przez Centrum Dronów CNBOP-PIB. Dzięki nim, kursanci krok po kroku nauczą się wykonywać analizy na własne potrzeby.

UWAGA! Zmiana terminu warsztatów na 25-26.05.2021 – po 8h przez 2 dni zamiast 3h przez 5 dni.

Warsztaty pt. „Analiza ryzyka w operacjach kategorii szczególnej z użyciem bezzałogowych systemów powietrznych (UAS)” organizowane przez Centrum Dronów CNBOP-PIB mają na celu pomóc pilotom zaoszczędzić ich czas (i pieniądze), jaki mieliby poświęcić na tłumaczenie i analizowanie setek stron dokumentów, instrukcji, przepisów. A wystarczy tylko pomyśleć, ileż to nowych możliwości się otwiera mogąc latać poza scenariuszami standardowymi. Podczas zajęć zostaną zaproponowane praktyczne rozwiązania, a kursanci otrzymają także materiały doradcze. Krok po kroku zostaną opisane etapy analizy SORA.

Prowadzący warsztaty doskonale zdają sobie sprawę, że piloci dronów stawiają na wiarygodne, zweryfikowane informacje oraz praktyki i oczekują wysokiej jakości szkoleń.

Naszym celem jest poprowadzenie kursantów “za wirtualną rękę” przez proces przygotowania analizy ryzyka na potrzeby operacji wykraczających poza scenariusze standardowe. Jak wiemy scenariusze są, co tu dużo mówić, „ciasne” – tłumaczy Wiktor Wyszywacz, członek zarządu Aeroklubu Polskiego, jeden z prowadzących warsztaty, bardzo dobrze znany w branży autor książki “Drony”. – Poza tym chcemy też wskazać na możliwości i ograniczenia SORA – dodaje.

Dlatego podzielimy się doświadczeniem zdobytym podczas wykonywania dronowych analiz ryzyka, w tym SORA, w projektach naukowo-badawczych i lotach specjalistycznych na potrzeby służb mundurowych – wylicza zalety Radosław Fellner, instruktor w CNBOP-PIB, także prelegent warsztatów.

Zajęcia nastawione są na interakcyjność, dlatego będą miały formę e-learningu i zajęć „na żywo”.

Podsumowując, każdy uczestnik nabędzie konkretną wiedzę z zakresu:

  • przygotowania portfolio do uzyskania zgody od krajowej władzy lotniczej na wykonanie operacji na podstawie wniosku
  • zastosowanie w praktyce metodologii SORA
  • oświadczenia o stosowaniu narodowych scenariuszy standardowych
  • oświadczenia o stosowaniu europejskich scenariuszy standardowych
  • predefiniowanej oceny ryzyka (PDRA)

Koszt szkolenia to 800,00 zł brutto za osobę i obejmuje on:

  • 16h unikalnej wiedzy eksperckiej przekazanej w formie e-learningu i zajęć „na żywo”,
  • dostęp do interaktywnej platformy e-learningowej,
  • materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
  • certyfikat poświadczający znajomość problematyki.

Po co więc płacić za każdym razem po kilkaset złotych za zewnętrzne analizy i opracowania? Warto zdobyć potrzebne kompetencje już teraz. Zapisz się na szkolenie już dziś! Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 24-28.05.2021 r., ilość uczestników limitowana.

Chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez stronę cnbop.pl.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Nowy dron ZINO MINI PRO poniżej 250g

Następny

Pierwsze tankowanie F/A-18 Super Hornet z bezzałogowca

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *