AktualnościWydarzeniaZ Polski

Festiwal Filmów Dronowych Legnica 2018 – 2-3.11.2018

„Stary” festiwal w nowej odsłonie. Drone Film Festival, który przez swoje dwie pierwsze edycje (w latach 2016 i 2017) związany był z Wrocławiem – zmienia miejscowość. W roku 2018 odbędzie się pod nazwą „Festiwal Filmów Dronowych Legnica 2018”. Skąd te zmiany?

Jak piszą sami organizatorzy na stronie (niezmienionej domenie) www.dronefilmfestival.eu:

Miasto Legnica od dawna stawia na nowe technologie, za co już w 2015 roku otrzymało tytuł Inteligentnego Miasta Roku. Tworzy też korzystne warunki do rozwoju biznesu związanego z najnowszymi trendami. Przykładem tego jest budowa nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przez firmę Ritex Logistic na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W centrum prowadzone będą m.in. prace nad zastosowaniem dronów. Bezzałogowe statki powietrzne stały się również filarem promocji Legnicy. Wykorzystuje się je m.in. do robienia zdjęć i filmów promocyjnych miasta. Efektem tego jest projekt „Legnica z nieba”, który ruszył w 2018 roku. W ramach inauguracji został wydany miejski kalendarz z dronowymi zdjęciami miasta, a operatorami dronów są legniczanie.

Festiwal Filmów Dronowych Legnica 2018 odbędzie się w dniach 2-3.11.2018 – gala finałowa odbędzie się oczywiście drugiego dnia, w sobotę – 3 listopada.

Przyznam szczerze, że termin jest dość ryzykowny w związku ze świętami 1-listopada, ale organizatorzy mają już swego rodzaju doświadczenie z poprzednich lat (poprzednie edycje odbywały się 4.11.2017 i 11.11.2016). Nie uległ zmianie również adres fanpage na Facebook’u: https://www.facebook.com/dronefilmfestival.eu/ – tutaj będziecie mogli śledzić bieżące informacje udostępniane prze organizatorów już trzeciej odsłony DFF w nieco zmienionej formie.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przegląd prasy światowej - 14/03/2018

Następny

Brytyjski projekt Flying High Challenge

1 Komentarz

  1. 17 marca 2018 at 22:34 — Odpowiedz

    Dziękujemy naszemu patronatowi medialnemu i redaktorowi p. Michałowi. Zapraszamy wszystkich chętnych, warto przygotowywać się cały sezon 😉 Ze szczątkowych informacji jakie na razie jeszcze podamy to, iż przewidujemy również nagrody pieniężne 😉 Szerokich lotów 🙂

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *