AktualnościLeśnictwoZ PolskiZastosowania dronów

Dron dla leśników ze Słowińskiego Parku Narodowego

W ręce pracowników Słowińskiego Parku Narodowego trafi dron – wielowirnikowiec w układzie X8, czyli specyficzny rodzaj octocoptera. Jego zadaniem będzie obserwacja populacji jeleni żyjących na terenie parku.

Dron wyposażony w kamerę noktowizyjną oraz aparat fotograficzny zostanie zaprzęgnięty do pracy w ciągu kilkunastu tygodni. Póki co pracownicy SPN muszą przejść przeszkolenie oraz podejść do egzaminu kończącego się uzyskaniem świadectwa kwalifikacji operatora dronów (UAVO). Władze parku już wyznaczyły kilkunastu pracowników, którzy będą uczyć się pilotowania nowego nabytku SPN.

Dron wart ponad 100 tyś. złotych pomoże patrolować w szczególności trudno dostępne z lądu miejsca takie jak bagniska czy trzcinowiska. Ma posłużyć w pierwszej kolejności do liczenia jeleni, a następnie innych zwierząt zamieszkujących nie tylko Słowiński Park Narodowy, ale również lasy w przyległych nadleśnictwach w Ustce, Choczewie, Damnicy i Lęborku.

Szacowany czas pracy drona to około 30 minut. Według informacji dostępnych w sieci wiemy, że dron został skonstruowany na specjalne zamówienie i potrzeby pracowników Słowińskiego Parku Narodowego.

Poprzedni

Nowe projekty rozporządzeń przekazane do konsultacji publicznych!

Następny

Fast Lightweight Autonomy (FLA) - program DARPA

2 komentarze

  1. Avatar
    15 stycznia 2015 at 23:24 — Odpowiedz

    ciekawe kto zbudowal tego drona?

  2. 27 stycznia 2015 at 17:25 — Odpowiedz

    […] swiatdronow.pl […]

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *