Porady

Akademia Drona Overmax – Część 5: podstawowe akrobacje

W piątej części Akademii Drona Overmax dowiecie się jak robić podstawowe akrobacje przy użyciu dronów do nauki latania Overmax (na przykładzie całkiem sporego, ale zwrotnego quadcoptera X-Bee Drone 7.1). Zapraszamy!

Dronom do nauki latania daleko do prawdziwych wyczynowych dronów wyścigowych, które potrafią robić przeróżne flipy („fikołki” lub inaczej przewroty w przód lub w tył), roll’e (czyli beczki), pętle i wiele innych akrobacji. Mimo wszystko drony Overmax podstawowe elementy akrobacji mają zaprogramowane w standardzie i do ich wykonania nie są potrzebne specjalne umiejętności a jedynie wiedza, jak je uruchomić.

W przypadku dronów Overmax X-Bee 7.1 za akrobacje odpowiada jeden przycisk – chodzi o skrajny prawy górny przycisk na aparaturze sterujące (radiu RC). Po tym jak zostanie wciśnięty przez operatora dron przechodzi w tryb akrobacji i czeka na informację – w jakim kierunku ma wykonać flip (przód/tył) lub roll (lewo/prawo). Kierunek manewru nadaje znów sam operator wychylając prawy drążek w odpowiednim kierunku.

Akademia Drona Overmax - Część 5: podstawowe akrobacje i obroty
Aktywacja trybu akrobacji w Overmax X-Bee 7.1

W wielu innych dronach tej klasy (również innych modelach Overmax) aparatury sterujące nieco różnią się od siebie więc przycisk akrobacji może znajdować się w innym miejscu – tutaj nie pozostaje nic innego, jak odesłać Was do instrukcji obsługi dla konkretnego modelu drona.

Co trzeba wiedzieć?

Dla bezpieczeństwa swojego oraz samego drona wszystkie powyższe manewry należy wykonywać z zapasem wysokości oraz zachowując odległość poziomą quadcoptera od wszelkich przeszkód wokoło. Im więcej zagwarantujemy sobie wolnej przestrzeni tym będzie bezpieczniej dla nas, dla osób postronnych i dla naszego drona, a samo latanie będzie znacznie mniej stresujące.

Akademia Drona Overmax - Część 5: podstawowe akrobacje i obroty
Akrobacje zbyt blisko ziemi grożą upadkiem i uszkodzeniem drona

W kolejnym ostatnim już odcinku Akademii Drona Overmax dowiecie do czego służą funkcje „ratunkowe” takie jak tryb Headless czy automatyczny powrót.

Poprzedni

Wyścigi dronów w rozmiarze XXL

Następny

CNBOP powołało "Centrum Dronów"

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.