AktualnościWydarzeniaZ Polski

X Droniada: konferencja, konkurs, pokazy – 1-4.06.2023 r.

W dniach 1-4.06.2023 r. (od czwartku do niedzieli) na terenie lotniska Muchowiec, Pól Marsowych oraz Planetarium Śląskiego odbędzie się 10. edycja Droniady (X Droniada) która w tym roku przyjęła wyjątkowo rozbudowaną formę: konferencji o AI i dronach, konkursu technologicznego oraz wystawy i pokazów.

Mija właśnie dekada od organizacji pierwszej edycji Droniady (wtedy jeszcze nazywanej Paradą Robotów). Głównym organizatorem, pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia od samego początku jest Sławomir Kosieliński – Prezes Zarządy Fundacji Instytut Mikromakro.

Jubileuszowa dziesiąta już Droniada w ciągu zaplanowanych czterech dni będzie miała aż trzy różne odsłony:

  • Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, konkurs, Pola Marsowe & lotnisko Muchowiec od 1 do 4 czerwca; zobacz agendę
  • Droniada Tech by Politechnika Śląska, konferencja o AI w dronach i robotyce, Planetarium Śląskie od 1 do 2 czerwca; zobacz program
  • Droniada Expo & Kids by Metropolia GZM, wystawa i pokazy Pola Marsowe, 4 czerwca od 13.00 do 18.00; zobacz plan

W konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska w dniach 1 – 2 czerwca (czwartek – piątek) w Planetarium Śląskim zostaną rozwiane mity wokół AI na przykładzie dronów i robotyki. Jakich kompetencji potrzeba, by opanować AI? Kiedy nie warto korzystać z systemów autonomicznych i AI? – oto niektóre z tematów debat odbywających się w ramach konferencji. Ponadto będą rozmowy o nowej mobilności miejskiej, opartej na dronach, pojazdach autonomicznych i AI.

Głos zabiorą m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej; przedstawiciele firm dronowych i informatycznych jak Farada Group, Prometheus S.A, Iwing, SkySnap, Flytronic S.A., Orange Polska, IBM oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka; eksperci Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, a także Metropolii GZM i Fundacji Instytut Mikromakro.

Konferencja Droniada Tech jest częścią X Droniady pod patronatem honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Partnerem Samorządowym jest Województwo Śląskie. Równoległe będą odbywały się: konkurs technologiczny i wystawa.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI M350 RTK - ulepszony M300 RTK

Następny

Najnowszy Autel EVO Max 4T z termowizją i kamerą 8K

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *