AktualnościPoradyZ Polski

Wynajem drona – dlaczego to dobre rozwiązanie?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobają Ci się zdjęcia i filmy robione z drona? Ty też chcesz skorzystać z tego sprzętu, ale zastanawiasz się, czy to na pewno dla Ciebie? A może jesteś w trakcie poszukiwania nowego urządzenia, ale nie do końca wiesz, który model wybrać? To tylko kilka sytuacji, w których warto się zdecydować na wynajem drona. Zobacz, dlaczego to się opłaca!

Wynajem drona to mniejsza inwestycja niż zakup urządzenia

Powyższy argument przekona zwłaszcza osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z dronami i nie są pewne, czy to sprzęt dla nich. Nawet najtańszy bezzałogowiec dobrej klasy to wydatek rzędu 2 000 zł lub więcej. Dlatego zanim zainwestujesz taką kwotę, lepiej sprawdzić, czy „polubisz się” z dronem i rzeczywiście go wykorzystasz.

Ile dokładnie kosztuje wynajem?

Wiele zależy od wybranego modelu sprzętu oraz czasu, na jaki jest on wynajmowany, ale stawki zaczynają się już od 50 zł za dobę – wyjaśnia ekspert wypożyczalni dronów dronajmij.pl. – Co ważne, opłata jest naliczana tylko za czas „fizycznego” dostępu do drona. Nie jest pobierana za okres dostawy urządzenia do klienta i z powrotem do wypożyczalni – dodaje.

Wypożyczenie drona pozwala przetestować różne modele urządzeń

Już wiesz, że potrzebujesz drona – czy to do pracy zawodowej, czy to do prywatnych projektów artystycznych? Czas dokonać wyboru konkretnego modelu, który najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby.

Jak podjąć decyzję? W teorii możesz po prostu przyjrzeć się opiniom w internecie czy sprawdzić, jak wyglądają materiały zarejestrowane poszczególnymi urządzeniami. To jednak nie wszystko. Tylko w praktyce możesz sprawdzić np. komfort sterowania dronem, jego stabilność pracy czy intuicyjność działania kontrolera, a także wydajność.

Dlatego coraz więcej osób, które chcą się wyposażyć w drona, zaczyna od wypożyczenia kilku modeli. To pozwala w praktyce ocenić, czym różni się np. DJI Mavic 3 od DJI Air 2S i zyskać rzetelną odpowiedź na pytanie o to, w co zainwestować.

Wynajem – idealna opcja, kiedy potrzebujesz drona na krótki czas

Są osoby, które z dronów korzystają okazjonalnie – na przykład podczas wyjazdów na wakacje, eventów sportowych czy ważnych uroczystości. Bezzałogowce są chętnie wykorzystywane choćby w czasie wesel, komunii oraz eventów firmowych.

Jeżeli umiesz obsługiwać drona, ale potrzebujesz tego sprzętu tylko raz na jakiś czas, inwestycja w wysokiej jakości sprzęt może być dla Ciebie mało opłacalna. Lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie drona.

Warto przy tym pamiętać, że dobre wypożyczalnie zezwalają na wywożenie takiego sprzętu za granicę. Przed podróżą musisz jednak sprawdzić przepisy dotyczące wwozu dronów oraz ich użytkowania. W niektórych państwach taki sprzęt jest zakazany lub istnieją znaczne ograniczenia w lataniu. Warto to więc sprawdzić, zanim zaczniesz wybierać drona na wynajem.

Wypożyczenie drona to prosty sposób na dostęp do profesjonalnego sprzętu

Czy wiesz, że drony z wyższej półki, np. takie jak DJI Mavic 3, oznaczają bardzo wysoki wydatek przy zakupie? Bez zapłacenia pięciocyfrowej kwoty się nie obejdzie. Co zatem, jeśli potrzebujesz dobrego bezzałogowca do wykonania projektu dla klienta, ale nie stać Cię na inwestycję w naprawdę profesjonalny sprzęt?

To kolejna sytuacja, w której rozwiązanie zapewnia wypożyczalnia dronów. Korzystaj z jej usług aż do momentu, gdy rzeczywiście będzie Cię stać na inwestycję w sprzęt o najlepszych parametrach.

Wynajem drona – gdy Twój sprzęt jest w naprawie

Wypożyczenie drona może także „uratować życie”, jeżeli korzystasz z tego urządzenia przy wykonywaniu pracy, ale Twój sprzęt uległ awarii. Takie sytuacje zdarzają się dość często. Błąd w nawigacji czy nagły, silny podmuch wiatru mogą doprowadzić do powstania problemów.

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na przestój w działaniu – wynajmij drona do czasu, aż Twój znowu będzie w pełni sprawny.

Wynajem dronów – krok po kroku

Wynajem drona jest bardzo prostym procesem, w którym formalności są ograniczone do minimum. Jak to wygląda krok po kroku?

Zapoznanie się z ofertą i wybranie drona

W dobrych wypożyczalniach dronów do dyspozycji masz szeroką gamę sprzętu – zarówno bardziej amatorskiego, jak i profesjonalnego. Przejrzyj zatem ofertę i zapoznaj się z parametrami urządzeń. W razie wątpliwości, skontaktuj się z obsługą wypożyczalni dronów, która pomoże podjąć właściwą decyzję. Przy każdym modelu znajdziesz też informację o kosztach wynajmu. Jest on uzależniony od czasu, na jaki jest potrzebny sprzęt.

Rezerwacja drona

Rezerwacji urządzenia możesz dokonać online, przez wypełnienie formularza. Po uzyskaniu informacji o dostępności wybranego modelu, należy uiścić opłatę za wynajem. Jest ona powiększona o kaucję zwrotną – stanowi ona zabezpieczenie dla wypożyczalni. Jeżeli sprzęt powróci do niej „w całości”, jest zwracana.

Odbiór urządzenia

Urządzenie możesz odebrać z wypożyczalni osobiście lub otrzymać za pośrednictwem kuriera. Dopiero od momentu przejęcia sprzętu jest Ci naliczana opłata za najem.

Zwrot drona

Kiedy zakończy się termin wynajmu, odsyłasz drona do wypożyczalni. Kiedy dotrze na miejsce, otrzymasz zwrot wpłaconej kaucji.

Jak widzisz, wypożyczenie drona to proste rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Oceń, czy ten sposób na korzystanie z bezzałogowca jest również dla Ciebie!

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Drony na wojnie w Ukrainie - przegląd konstrukcji

Następny

Aerorozvidka: "Jesteśmy jak rój pszczół"

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *