AktualnościZ Polski

Świetlne drony indoorowe wkraczają na polski rynek eventowy!

Polska firma specjalizująca się w największych w Polsce drone light show ASTRANATE oraz grupa artystów MultiVisual znana ze świetnych widowisk iluzji światłem, stworzyli razem występ „łączący” człowieka z dronami.

— ARTYKUŁ REKLAMOWY —

To pierwszy taki projekt w Polsce, a to oznacza kolejną innowację w świecie polskich eventów, marketingu i reklamy, otwierając możliwość wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych w pomieszczeniach i na scenach.

NOWOŚĆ: Artystyczne show z dronami indoorowymi!

Co jest niezwykłego w tym występie? Przede wszystkim światło i kolory, które połączyły na pozór dwa odrębne światy: artysty i technologii dronów.

Łącząc te dwa światy, pokaz artystyczny sięgnął kolejnego wymiaru. To wyjątkowo innowacyjna rozrywka, która jest dostępna do realizacji w pomieszczeniach takich jak hala, zadaszona arena sportowa lub widowiskowa, czy sala koncertowa i scena. Te pokazy odbywają się wewnątrz budynków lub pod zadaszeniem, co umożliwia tworzenie efektownych przedstawień świetlnych bez konieczności zależności od warunków atmosferycznych zewnętrznych.

Jedyny warunek, żeby efekt zachwycił wszystkich? Musi być ciemno!

Indoor drone light show - ASTRANATE i grupa artystów MultiVisual

Światło w ciemności, czyli magia dronów i artysty w widowisku indoorowym

To właśnie w ciemności widać najlepszy efekt świetlnych dronów indoorowych wykonujących synchroniczne sekwencje świetlne i złożone wzory w zamkniętej przestrzeni. Artyści również operują świetlnymi gadżetami, które idealnie wpasowują się w koncepcję całego widowiska.

Indoor drone light show - ASTRANATE i grupa artystów MultiVisual

Ten występ porusza emocje i inspiruje. Oprawa muzyczna została specjalnie dopasowana do technologii dronów, aby jeszcze bardziej wyeksponować udział technologii BSP w spektaklu. Wizualna symfonia świateł stworzona przez rój dronów w połączeniu z dynamicznymi ruchami artysty i dodatkowymi świetlnymi gadżetami tworzy niepowtarzalne widowisko, które trudno opisać słowami – to trzeba przeżyć na własnej skórze.

Jedno jest pewne, tak spektakularnego przełamania ciemności jeszcze nie było.

Wykorzystywana technologia przy świetlnych pokazach indoorowych

Do pokazów dronów w pomieszczeniach wykorzystywane są drony indoorowe, które są specjalnie zabudowane, dzięki czemu są bezpieczniejsze niż typowe drony outdoorowe. Drony są przystosowane także do występów plenerowych, jednakże ich maksymalna wysokość lotu wynosi ok. 7 metrów. Dlatego nie są wstanie wykonać klasycznego outdoor drone light show, ale za to doskonale nadają się do udziału w występach na scenach podczas koncertów i festiwali. 

Łącznie flota świetlnego roju w tego typu pokazie może zawierać aż 200 sztuk takich dronów. Rój składa się z BSP LED o wadze 188 g i wymiarach 202 mm x 202mm x 80.5mm. A więc są to niewielkie i lekkie drony. Synchroniczne show mogą wykonywać w oparciu system łączności WiFi z 4 antenami, rozmieszczonymi na powierzchni minimum 5×5 metrów, a maximum 80 m x 80 m. Ze względu na pojemność baterii pozwalającą na loty do ok. 13 minut, rekomenduje się show około 5 minutowe, aby mieć odpowiedni bufor na wypozycjonowanie się dronów, następnie oczekiwanie na start, sam pokaz, oraz lądowanie.

Indoor drone light show - ASTRANATE i grupa artystów MultiVisual

Software pozwala na programowanie dokładnych ścieżek ruchu każdego drona z osobna, a następnie puszczanie ich synchronicznie. W programie jest możliwość tworzenia figur 2D oraz 3D, a także pełnego definiowania kolorów w palecie RGB i ustalania ich zmian / przejść, w zależności od efektu jaki chce się osiągnąć. Można więc manipulować dynamiką występu poprzez efekty świetlne jak przeskakiwanie kolorów między dronami i zmiany barw świateł.

Drony wyposażone są także w niewidoczny laser, który zlokalizowany jest od spodu. Dzięki niemu BDP pozycjonują się względem podłoża. Dlatego tak kluczowe jest, aby pod strefą lotu nie znajdowały się żadne przedmioty, co jest dość częstym wyzwaniem na scenach, na których często jest sporo sprzętu. 

Jakie dają możliwości świetlne drony indoorowe przy kreowaniu występu?

Ten niezwykły spektakl nie tylko zapewnia niezapomniane wrażenia wizualne, ale także otwiera nowe możliwości kreacji artystycznej i wyrazu kreatywności. 

Świetlne drony indoorowe ASTRANATE oraz iluzje świetlne artystów z grupy MultiVisual pozwalają na eksplorację granic między sztuką, technologią i emocjami dając możliwość wplecenia w to własnej personalizacji! 

Korzystając z zaawansowanych technologii, artyści mogą dostosować pokaz do konkretnego wydarzenia, tworząc przykładowo świetlny inicjał imienia lub marki klienta. 

Indoor drone light show - ASTRANATE i grupa artystów MultiVisual

Indywidualne efekty świetlne, niepowtarzalna muzyka, choreografia oraz interakcje między dronami a artystami pozwalają na stworzenie unikalnego i niepowtarzalnego widowiska, które zdecydowanie wyróżnia się na tle innych występów eventowych. 

Takie show zostanie zapamiętane na długo przez widzów. A do tego, która z marek nie chciałby wyświetlić swojej personalizacji w tak epicki i innowacyjny sposób?

Drony w Mam Talent? Tak, to się już dzieje!

Dzięki wspólnemu projektowi Astranate i artystów MultiVisual, drony w Mam Talent pojawią się w sobotę 30.03.2024 r. o 20:00, czyli piątym odcinku programu. To przełomowa chwila, gdyż po raz pierwszy w naszym kraju zostanie zrealizowany tego typu występ dronów w Mam Talent. 

Widowisko będzie poniekąd oficjalną premierą wspólnie wypracowanego spektaklu, ale może także stanowić początek nurtu, w którym wykorzystanie technologii BSP w show-programach nabierze popularności.


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Dock 2 już oficjalnie - po premierze

Następny

Od 4.04.2024 r. rusza KSID - Krajowy System Informacji Dronowej

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *