AktualnościZ Polski

REAKTO przetestuje drony szybkiego reagowania w Skawinie

REAKTO podpisało list intencyjny z gminą Skawina na przeprowadzenie pilotażu usługi szybkiego reagowania przy pomocy dronów. Pierwsze loty na obszarze, na którym znajdują się m.in. trzy strefy przemysłowe, zaplanowane są na pierwszą połowę 2023 r.

Krakowski startup weźmie także udział w projekcie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), a docelowo ma w planach wyjście na rynki europejskie.

Cieszę się, że możemy podjąć współpracę z gminą, która od lat wprowadza innowacje i chętnie testuje nowe rozwiązania. Ten pilotaż to szansa na sprawdzenie autorskiej technologii REAKTO w warunkach jej docelowego funkcjonowania oraz daje możliwość wprowadzenia ewentualnych udoskonaleń w naszym projekcie. Liczymy również na to, że możliwość testowania usługi REAKTO w większych miastach przyczyni się do szybkiej komercjalizacji na europejską skalę

mówi Wojciech Stawiarski, prezes zarządu REAKTO.

Zapowiadany przez REAKTO pilotaż jest podzielony na kilka etapów i będzie stopniowo poszerzany o większy teren. Spółka z sektora bezzałogowych statków powietrznych chce docelowo objąć całe miasto ochroną. Na terenie Skawiny funkcjonują trzy strefy przemysłowe, w których wdrożenie Systemu Szybkiego Reagowania może być interesujące dla firm prowadzących tam swoje działalności i to właśnie w tym obszarze REAKTO widzi największy potencjał nawiązanej współpracy z miastem.

Korzystanie z floty bezzałogowych statków powietrznych przez samorząd to już nie science fiction, lecz realna możliwość, na której zyskają wszyscy mieszkańcy w wielu aspektach życia. Niewątpliwą zaletą testowanego rozwiązania jest to, że dron nie zostanie spowolniony przez korek, zalaną jezdnię, powalone drzewa lub pożar. Jest w stanie błyskawicznie przemieścić się z miejsca na miejsce i być „oczami” służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców

mówi Norbert Rzepisko, burmistrz miasta i gminy Skawina.

REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dedykowanego przede wszystkim agencjom ochrony oraz ich klientom – indywidualnym i biznesowym. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

Globalna wartość rynku dronów w segmencie zastosowań cywilnych w okresie 2017 – 2026 szacowana jest na blisko 73,5 mld USD. Udział Polski to rząd wielkości 3,3 mld zł.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Pokaz dronów na otwarcie kanału na Mierzei Wiślanej

Następny

International Drone Event - Świat Pomiarów - Kielce, 24-25.11.2022

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *