AktualnościZe Świata

Podział rynku komercyjnych BSP w USA – marzec 2021

Portal DroneII (Drone Industry Insights), który od wielu lat zajmuje się opracowywaniem różnych raportów dla branży BSP na świecie opublikował najnowszy dokument przedstawiający TOP10 producentów dronów, którzy dzielą miedzy sobą amerykański rynek.

Raport w skróconej formie infografiki jest za darmo do pobrania ze strony DroneII, a wygląda następująco:

TOP10 Drone Manufacturers in USA - March 2021
Źródło: https://droneii.com/wp-content/uploads/2021/03/drone-market-shares-usa-2021.pdf

Raport pokazuje ewidentną dominację chińskiego DJI i nieco zaskakującą pozycję amerykańskiego Intela, który w swojej ofercie ma tylko dwa bezzałogowce opracowane w zasadzie przez inne firmy (sprzedawane jako Intel):

Źródło: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/drones/drone-applications/commercial-drones.html

Na trzeciej pozycji znalazł się dość popularnych również w Polsce chiński producent – Yuneec, a za nim wywodzący się z Francji – Parrot. Piąte miejsce należy już do nieco zapomnianego amerykańskiego producenta 3DR (kto pamięta jeszcze drony Solo albo Iris+? a może bardziej kontrolery lotu Ardupilot i Pixhawk?). Z tym samym wynikiem co 3DR (0.6%) uplasował się chiński Autel.

Nieco szersze spojrzenie na raport daje towarzyszący mu artykuł na portalu DroneII. Dominacja DJI jest jednak ewidentna i myślę, że podobne wyniki (może z wyjątkiem zaskakującej pozycji Intel) dałby raport przeprowadzony na europejskim rynku dronów.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Dron samodzielnie wykryje pożar i wyśle ostrzeżenie na telefon

Następny

Lojalny skrzydłowy Boeinga pomyślnie oblatany

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *