AktualnościZ Polski

Pilotażowy transport dronowy dla sieci Decathlon

12 kwietnia 2021 roku firma Spartaqs Group wraz ze swoim partnerem LTD w Lublinie oficjalnie rozpoczęła pilotaż dronowego systemu transportowego realizowanego dla sieci handlowej Decathlon. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu oddziału Decathlon Lublin a także Urzędu Miasta Lublin i oraz Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Sieć Decathlon sprzedająca szeroko pojęty sprzęt sportowy, turystyczny i wędkarski dysponuje jednym z najbardziej rozbudowanych systemów zarządzania stanami magazynowymi w Europie. Rozwiązanie firmy Spartaqs i LTD może potencjalnie pomóc w sprawnym i efektywnym ekonomicznie przenoszeniu asortymentu pomiędzy sklepami w obrębie miasta oraz docelowo dostaw JUST IN TIME z magazynów centralnych do sklepów w całej Polsce.

Źródło: https://business.facebook.com/SpartaqsGroup/

W dniu 12 kwietnia 2021 Spartaqs dokonał pierwszej publicznej prezentacji transportowego dronoida HERMES II. Nowa konstrukcja mimo podobnych gabarytów jest lżejsza od swojego poprzednika, dysponuje o wiele wydajniejszym zespołem napędowym zaprojektowanym specjalnie dla niego, dwukrotnie większym zasięgiem, kilkoma innowacjami wyróżniającymi go na tle wszystkich naszych konstrukcji.

HERMES II wyposażony jest również w automatycznie odłączany, wielofunkcyjny pojemnik cargo. Istnieje możliwość podłączania pod Hermesa II pojemników o różnym kształcie i pojemności.

Źródło: https://business.facebook.com/SpartaqsGroup/
Źródło: https://business.facebook.com/SpartaqsGroup/

Nowa konstrukcja charakteryzuje się ponad dwukrotnie dłuższym zasięgiem co pozwala skutecznie realizować operacje nawet w obrębie województwa, w trudnych warunkach pogodowych.

Źródło: https://business.facebook.com/SpartaqsGroup/

Pierwszy lot w tworzonym obecnie dronowym systemie transportowym odbędzie się 6 maja 2021 roku.
Jest to już drugi tak poważny pilotaż, który firma Spartaqs Group realizuje w ostatnim czasie. Poprzedni dotyczył transportu próbek medycznych w centrum Warszawy na trasie pomiędzy szpitalem tymczasowym na Stadionie Narodowym a Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Przegląd prasy - 8.04.2021 r.

Następny

DJI Air 2S po premierze - najmniejszy 1-calowiec na rynku

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *