AktualnościZ Polski

Od 3 lutego PansaUTM w wersji 1.2

3 lutego br. planowane jest wdrożenie do użytku operacyjnego systemu PansaUTM w wersji 1.2. Wdrożenie będzie dotyczyło wszystkich stref kontrolowanych lotnisk (CTR, z wyjątkiem CTR EPRA) i sektorów FIS w Polsce (FIR EPWW). Większość zmian w systemie dotyczy interfejsu i funkcjonalności wykorzystywanych przez kontrolerów TWR i informatorów FIS.

Pojawią się też nowe funkcjonalności dla pilotów i operatorów BSP:

  • funkcja OVERDUE – pilot BSP otrzymuje informacje o kończącym się czasie zaakceptowanego przez kontrolera TWR check-inu oraz o jego przekroczeniu. Tym samym wzrasta poziom bezpieczeństwa wykonywania operacji BSP w przestrzeni kontrolowanej oraz maleje prawdopodobieństwo nielegalnego wykonywania lotu BSP w CTR z powodu przekroczenia zgłoszonego czasu lotu, na który obowiązuje jego akceptacja;
  • funkcja skracająca czas planowania lotu dla służb ratunkowych i służb porządku publicznego;
  • funkcja „super-pilot” skracająca czas planowania lotu dla najczęściej wykonujących loty operatorów.

Podstawowe funkcjonalności i logika działania systemu pozostają bez zmian w stosunku do wersji 1.1. Obecnie PAŻP pracuje nad pełną integracja systemu PansaUTM z przepisami europejskimi oraz wdrożeniem kolejnych funkcji systemu.

Źródło: pansa.pl

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Projekt dronowy ASSURED-UAM

Następny

WEBINARIUM: weź udział w premierze DJI Zenmuse P1 & L1 oraz YellowScan Mapper

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *