AktualnościPoradyZ Polski

Jakiego drona kupić na początek?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bezzałogowe statki powietrzne, zwane po prostu dronami zyskują na popularności z każdym rokiem. Dostępne są proste modele, w sam raz dla początkujących, jak i bardzo zaawansowane. Jeśli jesteśmy dopiero na początku swojej przygody z dronami i chcemy wybrać najlepszy model, powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem. Podpowiadamy!

Prosty model na sam początek przygody

Chociaż różne modele dronów mogą się od siebie znacznie różnić (w zakresie przeznaczenia i dostępnych funkcji), to dla początkującego wystarczy najprostszy model – niedrogi i nieskomplikowany, dzięki czemu jego obsługa będzie intuicyjna, łatwa, zachęcająca do nauki. Takie drony sterowane są najczęściej za pomocą specjalnych pilotów. Do sprzętu można podłączyć kamerę lub aparat cyfrowy, żeby móc rejestrować obraz. 

Jaki model wybrać?

Dla osoby stawiające dopiero swoje pierwsze kroki w dziedzinie obsługi bezzałogowego statku powietrznego, wystarczy w zupełności mini dron lub dron zabawka (nie tylko dla dzieci). Często wyposażone są już w kamerę, która rejestruje obraz o niezbyt wysokiej jakości, choć przecież nie o rejestrowanie filmów tu chodzi, lecz o naukę, by w przyszłości można było spróbować z bardziej profesjonalnym urządzeniem. Mankamentem takich niewielkich, lekkich dronów jest ich podatność na wiatr, co sprawia, że mogą wykonywać niekontrolowane ruchy. Dobrze więc trenować obsługa drona w dni, gdy nie wieje zbyt mocno.

Dron dla początkującej osoby – na co zwrócić uwagę?

  • Maksymalny czas lotu to jeden z najważniejszych parametrów, co zależy od zainstalowanych w urządzeniu baterii. Ważne, aby dron potrafił unieść się w powietrzu na około 20-30 minut, gdyż krótszy czas uniemożliwi zarejestrowanie filmu. 
  • Równie istotna jest jakość kamery. Można kupić model z kamerą lub dobrać ją osobno. Często lepiej wybrać tę drugą opcję, bo dołączany do drona rejestrator nie zapewnia zbyt dużo możliwości. 
  • Niezależnie, jaką opcję wybierzemy, oceńmy koniecznie, czy kamera nagrywa w jakości HD. A im większa ilość klatek na sekundę, tym lepiej. 
  • Poza tym zwracajmy uwagę na rodzaj sterowania (celujmy w model wyposażony w kontrolery, bo jest najłatwiejszy do obsługi), jaką sprzęt ma odporność na wstrząsy i jak to wygląda z dostępem do części zapasowych (w razie gdyby jakiś element uległ uszkodzeniu i trzeba było go wymienić). 

Jak widzimy, dron na początek nie musi być drogim, zaawansowanym technologicznie sprzętem. Najważniejsze, aby był łatwy w obsłudze i wykonany z solidnych materiałów.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Spotkania on-line z EASA - temat: europejskie prawo dronowe

Następny

Nowy przewodowy dron CableGuard firmy FlyFocus

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *