AktualnościWydarzeniaZ Polski

DroneTech World Meeting Toruń 2020 już po raz 5-ty!

Dlaczego nie możesz go opuścić? Co szykują organizatorzy? Ponad 40 prelegentów, 46 podmiotów, 2 sceny, sesje tematyczne, panele dyskusyjne – tak w wielkim skrócie zapowiada się jubileuszowa piąta edycja największego wydarzenia dronowego w Polsce, czyli DroneTech World Meeting. Tradycyjnie na 2 dni – 6 i 7 listopada – Toruń stanie się stolicą technologii bezzałogowych. Tym razem online, z domu lub biura, będzie można uczestniczyć w konferencji i spotkaniach biznesowych.

Tradycyjnie, sympatycy DroneTech World Meeting nas nie zawiedli i zgłosili wiele bardzo ciekawych tematów i wystąpień” – ujawnia Paweł Słupski, prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii (IWNT), organizator wydarzenia. Jak dodaje, zgłoszenia do Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej DroneTech World Meeting nadesłało ponad 40 osób reprezentujących środowiska naukowe oraz biznesowe, zarówno z kraju, jak i ze świata. W takim gronie bez wątpienia ponownie dojdzie do wymiany myśli, doświadczeń wyników prac badawczych i współpracy na linii nauka-biznes.

Z pełną listą prelegentów można zapoznać się na stronie: www.dronetech-poland.com/konferencja.

Wydarzenie organizujemy z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego – zapewnia Adrian Drzycimski, współorganizator z IWNT. – Sytuacja jest dynamiczna, dlatego zdecydowaliśmy się na formę całkowicie Online – każdy chcący uczestniczyć w wydarzeni, czy to jako słuchacz, czy wystawca lub uczestnik sesji networkingowych będzie miał do nich dostęp nieodpłatnie poprzez stronę wydarzenia www.dronetech-poland.com.

Na prawo (dronowe) patrz

Zgodnie z ideą przyświecającą 5th DroneTech World Meeting, tematyka którą poruszą goście będzie dotyczyć bezzałogowców zarówno latających, kosmicznych, jak i pływających oraz jeżdżących, a także technik i technologii z nimi związanych, w tym technologii satelitarnych i precyzyjnego rolnictwa.

W tym roku prelegenci przedstawią takie tematy, jak m.in.: niezawodne systemy łączności dalekiego zasięgu, prawne ograniczenia w zastosowaniu technologii blockchain, perspektywy rozwoju i wykorzystania bezzałogowców pływających w tym flimmerów, sztuczna inteligencja i algorytmy do wykrywania ludzi zaginionych i dzikich wysypisk śmieci, uczenie maszynowe a planowanie tras i misji, loty BSP w roju.

Interesująco przedstawia się sesja prawna. Nadesłane prelekcje będą dotyczyć: wybranych aspektów prawnych korzystania z dronów, lotów według przepisów UE i metodologia SORA, nagrywania przez amatorów miejsc wypadków i pożarów (dowiemy się, czy to legalne), sprowadzenia przez operatora drona w świetle art. 174 k.k. bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym.

Technologie bezzałogowe w służbie

Poznamy systemy wspierające świadomość sytuacyjną strażaków i ratowników, rozwiązania do nadzoru bezpieczeństwa i misji poszukiwawczo-ratowniczych, możliwości wykorzystania nowych technologii przez służby ratownicze na przykładzie projektów ASSISTANCE i FIRE-IN. Dowiemy się także, jak promować najnowsze bezzałogowe technologie i rozwiązania w międzynarodowym gronie praktyków z zakresu zarządzania kryzysowego. Odbędą się także specjalne zamknięte warsztaty eksperckie oraz pokazy technologii i dronów dla służb mundurowych. 

Pokażemy, jak powinno wyglądać nawigacyjne przygotowanie do operacyjnego zastosowania dronów, eksploatacja i diagnostyka pojazdów latających, naziemnych i robotów pływających.

DroneTech = współpraca

Dzięki współpracy z kongresem bezpieczeństwa antyterrorystycznego SAFE PLACE, wspólnie przyjrzymy się szansom i zagrożeniom ze strony systemów bezzałogowych w dobie współczesnego zagrożenia zamachami terrorystycznymi. 

W związku z tym, że w tym roku IWNT podjęło partnerstwo ze Stowarzyszeniem Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, zaowocuje to panelem dyskusyjnym “Technologie satelitarne i ich znaczenie dla nowoczesnej gospodarki”. Ten niezwykle ciekawy i znaczący temat zostanie poruszony przez ekspertów zrzeszonych w Stowarzyszeniu.

Giełda kooperacyjna dla branży dronowej także zapowiada się iście międzynarodowo. Na ten moment zapisanych jest 80 podmiotów z 20 państw, które w trakcie aranżowanych spotkań B2B on-line będą szukać między sobą możliwości do współpracy, potencjalnych klientów, partnerów biznesowych. Dla tych, którzy jeszcze tego nie uczynili – nic straconego! Bezpłatna rejestracja trwa do 30.10.2020 r. Chętni uczestniczyć w giełdzie kooperacyjnej muszą zarejestrować się na stronie https://dronetech-2020.b2match.io/.

Zielony ład

Nie zabraknie referatów poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie precyzyjnego rolnictwa,  monitoringowi i badaniu jakości powietrza czy automatycznym systemom zdalnego monitorowania obszarów leśnych na duże odległości.

W tym bloku tematycznym odbędzie się panel dyskusyjny „Nowoczesne Technologie – ich znaczenie dla rolnictwa?”, który jest wynikiem współpracy ze Związkiem Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych. Usłyszymy w nim przedstawicieli nauki, biznesu instytucji publicznych.

W ramach realizowanego projektu w ramach programu DIALOG Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w trakcie DroneTech World Meeting Toruń 2020 poprzez Konwent Naukowo-Biznesowy będą prowadzone działania na rzecz inicjowania współpracy między uczestnikami za pomocą interaktywnego networkingu online oraz ekspozycji ofert firm, instytucji, organizacji rządowych i pozarządowych.

Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, czy nauka programowania na różnych etapach edukacji to hit czy mit, jak drony wspierają edukację, a także gdzie i kto wykuwa kadry dla przemysłu 4.0.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem 5th DroneTech Meeting w Toruniu jest Instytut Wspierania Nowych Technologii, a współorganizatorem Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rozwoju, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, Partnerem Strategicznym jest Województwo Kujawsko Pomorskie oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Partnerem Naukowym wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Partnerem Centrum Wsparcia Biznesu Toruń.

Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Patronem medialnym wydarzenia jest swiatdronow.pl, dlapilota.pl, Dronowładni.pl, Radio GRA, Prawo i Kosmos, Nowości, Toruń Nasze Miasto, Legnicki Klub Miłośników Dronów ARROW.

Więcej informacji na stronie www.dronetech-poland.com oraz profilu https://www.facebook.com/dronetechmeet.

Fanpage tego wydarzenia na Facebook’u znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1760763044083018.

Źródło: IWNT.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Mavic Mini 2 - specyfikacja i cena

Następny

Airvein - nowa odsłona systemu dostaw ładunków dronami

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *