AktualnościWydarzeniaZ Polski

DRON Festiwal 2016 dobiegł końca

Wczoraj – w niedziele 15 maja – dobiegła końca II edycja DRON Festiwalu zorganizowanego ponownie w Gdyni. Pierwszy raz festiwał odbył się w tym samym miejscu w zeszłym roku. DRON Festiwal to impreza łącząca konkursy filmowe, wyścigi i walki dronów, wykłady oraz targi wystawiennicze dla branży bezzałogowych maszyn lotniczych.

O ile wyścigi i walki dronów są dla większości widowsikowe niezależnie od ich przebiegu i zwycięzców, warto zwrócić jednak uwagę na konkursy filmowe, które polegają na zgłaszaniu filmów nagranych przy pomocy dronów w dwóch głównych kategoriach tematycznych: Scenes oraz Fun&Stories. Poziom konkursu znacznie wzrósł od ostatniej edycji festiwalu. Widać to przede wszystkim po zgłoszonych filmach, a te nagrodzone zdecydowanie warto obejrzeć:

Kategoria Fun&Stories

1. Sébastien Pins – My forest

2. Pagliai Mauro – MPH Orbit
https://www.youtube.com/watch?v=093IGw_PliI

3. Tomasz Grzywiński – SOUND of SVR
https://www.youtube.com/watch?v=FfiYrv8s_FQ

Kategoria Scenes:

1. Stefan Müller – Flying through Dresden

2. Joris Favraud – Bizantine
https://www.youtube.com/watch?v=zUlRvSkQAQ4

3. Kai Jonny Thue Venøy – The magic of a drone
https://www.youtube.com/watch?v=JIcOvZFSFlw

Nasuwa się jedynei pytanie – czemu tak mało polskich produkcji wygrało/zostało wyróżnionych w obu kategoriach? Jedynie Tomasz Grzywiński z filmem „SOUND of SVR” zdobył 3-cie miejsce w kategorii Fun&Stories.

Jeśli chodzi o wyścigi dronów – te nie zostały rozegrane w ramach minionego weekendu. Organizatorzy mają podać czas i miejsce wyścigów w najbliższych dniach.

Choć w tym roku DRON Festiwal przyciągnął więcej wystawców i odwiedzających – moim zdaniem imprezie wciąż brakuje przebicia i dobrego ogrania marketingowego. Wiele osób będących częścią tej branży nawet nie wiedziało o istnieniu takiej imprezy mimo już II-edycji. Samo miejsce organizacji (Gdynia) też nie ułatwia sprawy – niestety dla mnie, jako osoby z południa Polski, dystans jest zbyt duży w stosunku do niewielkiej rangi wydarzenia. Może przeniesienie tego typu imprezy do stolicy przyniosłoby jej większy rozgłos w przyszłości…

Fotorelacja: https://www.facebook.com/dronfestiwal/posts/1716459035275303

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

AirVein - transport krwi przy użyciu dronów rodem z Polski

Następny

Krótka relacja z IFOD 2016

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *