AktualnościZ Polski

Check-in.pansa.pl będzie działał do 15.05.2024 r.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła datę zakończenia funkcjonowania narzędzia przeglądarkowego do zgłaszania lotów dronów, które jest dostępne pod adresem https://checkin.pansa.pl/. Dnia 15 maja Check-In PANSA zostanie wyłączony.

Narzędzie https://checkin.pansa.pl/ od czasu felernej premiery aplikacji DroneTower funkcjonuje niejako równolegle z DroneTower jako oficjalna forma zgłaszania lotów dronów do PAŻP (do czego każdy pilot BSP jest zobowiązany prawnie).

Od 15 maja jedynym oficjalnym narzędziem zgłoszeń operacji SBSP będzie właśnie nowa aplikacja. Na pewno zmniejszy to chaos informacyjny, który panuje, bo piloci BSP sami się gubią w tym gdzie i jak zgłaszać loty przy kilku funkcjonujących systemach teleinformatycznych (nie zapomnijmy, że prócz Check-In PANSA oraz DroneTower jest też PansaUTM pod adresem utm.pansa.pl oraz drony.gov.pl, a drony.ulc.gov.pl dalej pozwala na zalogowanie się i dostęp do swoich danych operatora/pilota).

Plusem przejścia w całości na zgłoszenia przez DroneTower będzie na pewno fakt, że przestanie być konieczne wykonywanie telefonów na wieże lotnisk kontrolowanych, bo Check-In PANSA nie ma żadnego modułu dwustronnej komunikacji z organami służb ATS (w przeciwieństwie do DroneTower). Oby tylko PAŻP był w stanie zapewnić stabilność działania swojego nowego produktu i nie powtórzyła się sytuacja z przeciążeniem serwerów. W końcu przy ładnej słonecznej pogodzie ilość zgłaszanych lotów bardzo szybko wzrasta.

Oficjalny komunikat PANSA w tej sprawie: https://www.pansa.pl/check-in-pansa-pl-bedzie-dzialac-do-15-maja/


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

VI edycja DRONE FILM FESTIVAL POLAND 2024

Następny

TPI rusza z trasą DJI Enterprise Roadshow 2024

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *