Porady

Charakterystyka dronów DJI Matrice

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

DJI Matrice to seria dronów o szerokim zastosowaniu przemysłowym. Urządzenia te charakteryzują się rozwiązaniami, jakich próżno szukać w klasycznych dronach użytkowych. Mowa tutaj o solidnej, wytrzymałej konstrukcji oraz szeregu inteligentnych systemów sterowania, które pozwalają na wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych operacji. Co jeszcze warto wiedzieć o dronach z serii Matrice?

DJI Matrice — drony, które mogą prawie wszystko

Wiele osób zastanawia się, dla kogo dedykowane są drony z serii DJI Matrice? Cóż, korzystają z nich przede wszystkim branże przemysłowe oraz służby. Najpopularniejsze są konstrukcje z serii Matrice 200 oraz Matrice 300. W przypadku tych pierwszych mowa o 5-kilometrowym zasięgu, czasie lotu do 38 minut, prędkości do aż 81 km/h czy antykolizyjnym oświetleniu. To jednak zaledwie początek długiej listy możliwości, jakie oferują drony DJI Matrice.

Seria Matrice 200 podbiła rynek w bardzo szybkim tempie. Modele tych dronów posiadają ochronę IP43, funkcję automatycznego wykrywania przeszkód, wbudowaną kamerę FPV czy oświetlenie antykolizyjne. Matrice 200 posiada też dedykowaną skrzynię transportową i szereg zabezpieczeń umożliwiających bezpieczne przesyłanie danych. Nie zabrakło tu nawet czujników smogu, dodatkowego oświetlenia, podwójnego zasilania czy funkcji wykrywania innych dronów oraz samolotów. Drony Matrice 200 mogą latać w temperaturze do nawet -50 stopni Celsjusza, a ładowanie baterii zajmuje zaledwie półtorej godziny. To wszystko udało się zmieścić w niecałych 5 kg wagi, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

DJI Matrice 300 – poprzeczka podniesiona jeszcze wyżej 

Możliwości dronów z serii Matrice wykorzystuje się m.in. w pożarnictwie, ratownictwie (w tym w poszukiwaniu zaginionych osób), służbach mundurowych (ochrona porządku publicznego) czy podczas inspekcji linii energetycznych oraz rurociągów i gazociągów. Nowością są tutaj drony z serii Matrice 300, które charakteryzują się m.in. zasięgiem lotu do aż 8 kilometrów i IP45, która zapewnia pełną ochronę przed wodą i pyłem. 

To jednak nie wszystko, bo modele dronów Matrice 300 to również czas lotu do 55 minut i szereg zaawansowanych funkcji oraz czujników. Co więcej, te konstrukcje są w stanie podnieść ciężar do 9 kg i obsługiwać jednocześnie aż 3 kamery. Nie zapomniano tutaj także o szyfrowaniu przesyłanych danych i poprawieniu parametrów lotu. Matrice 300 cechuje się znacznie lepszą stabilnością i wydajnością nawet w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. To wszystko w połączeniu z ogromnymi możliwościami konfiguracyjnymi sprawia, że to właśnie te drony chętnie wykorzystuje się w przemyśle i w wyposażeniu służb. 

Podsumowanie

Drony DJI Matrice to prawdziwa potęga w kategorii dronów przemysłowych. Elastyczność ich pracy zadziwia i zachwyca — mowa tutaj przecież nie tylko o świetnych komponentach, ale również o samonagrzewających się akumulatorach czy możliwości pracy w temperaturach od -20 stopni Celsjusza do aż +50 stopni Celsjusza. 

DJI Matrice znajdziesz na: https://flystore.pl/DJI-Enterprise

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Mavic 3E i 3T - dwa nowe drony DJI

Następny

YUNEEC H850-RTK - dron do zadań specjalnych

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *