AktualnościZe Świata

Bezprzewodowe ładowanie dronów w locie – system firmy GET

Krótkie czasy lotów wielowirnikowych dronów są od dawna sporą bolączką. Komercyjne bezzałogowce o 4-, 6- bądź 8-śmigłach unoszą się w powietrzu od kilkunastu do ok. 40 minut (np. DJI Matrice 600 bez ciężkiego ładunku). To często za mało, by móc przeprowadzić określone działania z powietrza, a konieczność wymiany pakietów utrudnia i wydłuża cały proces angażując przy tym dodatkowe osoby do obsługi bezzałogowców. Tymczasem firma GET (Global Energy Transmission) zaprezentowała sposób na bezprzewodowe ładowanie drona w locie.

Na sześciokątną ramę o średnicy 10m nawiwnięte jest sześć wiązek przewodów, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Na filmie duży ośmiowirnikowiec wlatuje do środka ramy i w ciągu 6 minut ładuje baterie, które wystarczą mu na kolejne 25 minut lotu. Nie musi nawet lądować, wystarczy że wleci do środka ramy.

Twórcy z GET reklamują swoje rozwiązanie jako szybka, wydajna, bezpieczna, wodoodporna i co ważne – w pełni zautomatyzowana metoda ładowania dronów, która nie wymaga udziału osób do jej obsług. Dron mógłby sam zdintyfikować taką „stację ładowania” w pobliżu swojej trasy przelotu, sam wlecieć w jej środek i doładować swoje baterie. Co więcej jednocześnie ze stacji może korzystać kilka dronów wiszączych w obrębie sześciokąta.

Elektrycznie zasilany dron może ładować akumulator i latać w nieskończoność dzięki wydajnemu, bezpiecznemu, szybkiemu ładowaniu podczas lotu w specjalnie przygotowanym „hot-spot”. Oferowana przez firmę GET technologia bezprzewodowego ładowania dronów w locie znacząco wydłuża czas ich działania w terenie, rozszerza tym samym ich zakres zastosowań w wielu różnych dziedzinach.

GETcorp to amerykańska firma z centrum inżynieryjnym w Rosji. Więcej na stronie: http://getcorp.com/.

Poprzedni

20 września w Stambule startuje World Drone Cup

Następny

Polski dron firmy FlyTech UAV innowacją we Frankfurcie

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *