AktualnościPrzegląd prasy

Przegląd prasy – 26.02.2021 r.

Zapraszam na piątkowy przegląd prasy dronowej z Polski i ze Świata. A w nim m.in. statystyki operacji BSP przedstawione przez PAŻP za rok 2020, o testach 130-kg dronów transportowych włoskiej spółki Leonardo, o III edycja testów systemów do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym zorganizowanych przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ), o pomyśle Hondy na połączenie motocykla z mini-dronem i więcej.

Statystyki PAŻP dotyczące operacji BSP w 2020 r.

PAŻP testuje DroneRadar

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała statystyki operacji BSP za rok 2020 r. Liczby robią wrażenie! Całkowita liczba zgłoszeń (checkinów) w aplikacji DroneRadar za 2020 r., to 296112. Więcej w źródle.

Źródło: https://www.pansa.pl/

DragonFish – VTOL od Autel Robotics

Autel Robotics DragonFish

W marcu do sprzedaży trafi najnowszy dron Autel Robotics – pionowzlot (VTOL) o nazwie DragonFish. Duże możliwości, profesjonalne sensory wizyjne i szerokie zastosowanie przekłada się też na sporą cenę tego bezzałogowca, ale z pewnością znalazłby zastosowanie w służbach do poszukiwań, monitoringu i inspekcji. Więcej w naszym artykule o DragonFish.

Premiera DJI FPV już 2 marca

DJI FPV

Na 2 marca producent DJI zapowiedział premierę swojego najnowszego drona – tym razem do lotów stricte FPV. Jest to zestaw o banalnej nazwie DJI FPV z dronem wyścigowym, kontrolerem i goglami. Specyfikacja i ceny znajdziecie w naszym artykule o DJI FPV.

Polish Drones Investors Day – 18.02.2021 r.

Polish Drones Investor Day - 18.02.2021 r.

Dnia 18.02.2021 r. odbyło się wirtualne spotkanie przedstawicieli polskiej branży bezzałogowców – Polish Drones Investors Day. Uczestnicy dyskutowali o kondycji rynku dronowego w Polsce, projektach realizowanych w Metropolii GZM oraz Porcie Gdynia, a także o tym, jak wdrażać usługi dronowe w polskim otoczeniu legislacyjno-biznesowym.

Źródło: money.pl

Leonardo testuje drony transportowe o wadze 130 kg

Drony Leonardo o wadze 130 kg w trakcie testów

W ramach niedawnej współpracy z gminą Turyn, włoska spółka Leonardo przeprowadził serię lotów testowych, w których elektrycznie napędzany dron ważący 130 kg przewoził ładunki do 25 kg. Demo, które zostało zatwierdzone przez ENAC (włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego) i odbyło się w Turynie, jest kolejnym krokiem w kierunku nowego modelu logistyki transportu lotniczego na trasach średniego zasięgu, definiowanych jako trasy do 50 km.

Źródło: https://dlapilota.pl/

III edycja testów systemów antydronowych w Wojsku Polskim

Pokaz systemu antydronowego Hertz - 27.10.2020 r. - Lotnisko Warszawa-Babice

W dniach 26 – 30.04.2021 r. na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce odbędzie się III edycja testów, których celem będzie sprawdzenie realnych możliwości urządzeń/systemów do wykrywania i przeciwdziałania (kinetycznego lub niekinetycznego) BSP. Organizatorem testów jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Policja, Służba Ochrony Państwa, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa.

Źródło: https://www.wojsko-polskie.pl/

Honda opatentowała motocykl z minidronem

Patent Honda - motocykl z dronem

Koncern motoryzacyjny Honda złożył patent na motocykl, który z tyłu za kierowcą – zamiast kufra – transportuje minidrona. Po co? Tego chyba nikt do końca nie wie (no może prócz samej Hondy). Może o „głębszym” zastosowaniu tego patentu dowiemy się niedługo…

Źródło: https://spidersweb.pl/

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Premiera DJI FPV już 2 marca

Następny

Polacy wśród zwycięzców MyGalileoDrone

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *