O Autorach

Michał Zawadzak – redaktor, główny autor treści

Kontakt bezpośredni: michal(at)swiatdronow.pl

Zawadzak MichałLotnictwem interesuję się w zasadzie odkąd pamiętam. Pasja z dziecięcych lat ewoluowała od plastikowych, sklejanych i malowanych modeli samolotów, przez proste latające konstrukcje napędzane gumą, pierwsze samodzielnie zbudowane modele samolotów RC, aż po obecne wielowirnikowce, nazywane potocznie „dronami”. W tzw. „międzyczasie” zaliczyłem szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Krakowskim choć z różnych względów nie kontynuowałem mojej „lotniczej kariery” w tym kierunku.

Aktualnie jestem operatorem ze świadectwem kwalifikacji UAVO i uprawnieniami VLOS/BVLOS/INS. Swoje nauczycielskie zapędy realizuję jako instruktor we własnym ośrodku szkoleniowym UAVO Kraków, w którym organizuję lokalne szkolenia UAVO w Krakowie.

Działam również w Polskiej Izbie Systemów Bezzałogowych jako członek Komisji Rewizyjnej, piszę artykuły do corocznych dronowych raportów wydawanych przez Fundację Instytut Mikromakro, pomagam w organizacji i promocji Droniady, jestem bywalcem większości targów i konferencji dronowych w Polsce, a jako prelegent udzielałem się m.in. na konferencji „Drony w mieście. Konsultacje U-Space” w szacownym gronie przedstawicieli ULC, PAŻP, PISB, PFR i wielu innych.


Bartosz Ćmiel – zawodowy fotograf, korespondent terenowy

Kontakt bezpośredni: bartosz(at)swiatdronow.pl

Bartosz jest przede wszystkim zdolnym fotografem o czym bezsprzecznie świadczy bogate portfolio na stronie internetowej jego Studia 1 kadr. Jest również operatorem dronów ze świadectwem kwalifikacji UAVO. Łączy pasję fotografowania z dronami, a dzięki temu, że mieszka „rzut beretem” od Mirosławca – jest nieocenionym „miejscowym kontaktem” z tamtejszą 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych.

 


Przez ostatnie 3 lata działalności, jako Świat Dronów lub jako autorzy w imieniu własnym, współpracowaliśmy z wieloma firmami, organizacjami i instytucjami z branży BSP. Zaufali mi m.in.:

PISB - UAV Poland
IBRKK
FIMM
SECandAS
Targi Kielce
aeroMind
IronSky.pl
CSUAV
Akademia UAV
Dron Akademia
Air Dron Polska
FlyTech UAV

Novelty RPAS