AktualnościZe Świata

Kałasznikow zaprezentował swoje pierwsze drony

Kałasznikow – firma znana dosłownie na całym świecie z najpopularniejszych i najczęściej używanych w skali globalnej karabinów Kałasznikow AK-47 kilka miesięcy temu posnatowiła przejąć spółkę ZALA Aero Group i tym samym wejść na rynek nieco bardziej nowoczesnych konstrukcji zbrojeniowych – bezzałogowych statków powietrznych. Na moskiewskiej wystawie Integrated Safety and Security Exhibition (ISSE 2015), która zakończyła się wczoraj koncert Kałasznikow zaprezentował swoje dwa drony: ZALA 421-08M oraz ZALA 421-22.

ZALA-421-08M - dron Kałasznikow

Pierwszy z nich czyli ZALA 421-08M to latające skrzydło w układzie delta o dużej powierzchni nośnej, ale generalnie niewielkich rozmiarów. Ten model drona Kałaszników ma przede wszystkim zastosowanie w monitoringu terenu i fotografowania go pionowo z góry dzięki zamieszczonej pod skrzydłem kamerze.

Z kolei ZALA 421-22 to wielowirnikowiec w układzie octocopter o dość oryginalnym wyglądzie, Jego udźwig wynosi 8kg, zasięg działania to 10km a czas lotu ok. 40 min. Zadaniem tego drona może być również monitorowanie terenu, ale także dostarczanie paczek i sprzętu (np. do pierwszej pomocy) np. na linię frontu.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DJI Phantom 3 Advanced i Professional - czym się różnią?

Następny

Projekt RAFAGA - w pełni autonomiczny dron bez nawigacji GPS

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *