AktualnościZ Polski

GREY – wsparcie dla SORA od twórców DroneRadar

Przez ostatnie 3 lata firma Droneradar Sp. z o.o. wspólnie z WIZIPISI (Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji) i firmą Creotech Instruments tworzyła nową usługę pod nazwą GREY – Geomatic Remote Eye. Nowe narzędzie wspomoże jego użytkowników w procesie przygotowywania analizy ryzyka metodologią SORA.

Użytkownik będzie mógł zaprojektować trasę przelotu BSP w dowolnym miejscu w Polsce poprzez wyrysowanie jej na mapie. Następnie system zagreguje wszystkie dostępne dane z trasy, a efektem analizy będzie wygenerowany raport w PDF.  Raport ten będzie docelowo zgodny z wymaganiami ustanowionymi przed odpowiednią władzę.

Na obecną chwilę twórcy oprogramowania ujawnili, że GREY agregować będzie następujące dane:

  • modele DSM (Digital Surface Model) wraz z informacją o czasie pozyskania
  • dane o estymowanej standardowej populacji
  • dane dotyczące obiektów infrastruktury (drogi z podziałem na intensywność ruchu, budynki, więzienia, szkoły, przedszkola, itd.) wraz z przypisanymi im wartościami ryzyka w funkcji RHM (Risk Heat Map)
  • dane o przeszkodach, w tym linie napowietrzne średniego i wysokiego napięcia, trakcje kolejowe, maszty, wieże, kominy i inne
  • wiele innych

Bonus dla klientów DroneRadar, którzy kupili aplikację Premium

Wszyscy którzy zakupili aplikację Droneradar Premium mogą wziąć udział w bezpłatnym okresie przedwdrożeniowym nowej usługi w wersji Beta (link do usługi zostanie udostępniony w połowie września 2021) wraz z pierwszym, bezpłatnym miesiącem użytkowania. Procedura uzyskania dostępu do wersji Beta systemu GREY została opisana w oficjalnym komunikacie twórców na stronie DroneRadar.

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

W Sosnowcu rusza pilotaż transportu defibrylatorów dronami

Następny

Kolejne nowości Autel w ofercie dystrybutora Action S.A.

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *