AktualnościWydarzeniaZ Polski

Analiza SORA wysokich lotów: Jak przygotować procedury operacyjne misji dronowych?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa zaprasza operatorów dużych i małych firm, przedsiębiorców oraz pasjonatów na darmowy webinar pt. „Analiza SORA wysokich lotów: Jak przygotować procedury operacyjne misji dronowych?”. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada 2023 w godz. 14:00-15:30.

Podczas listopadowego webinarium eksperci z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa omówią najtrudniejsze zagadnienia w analizie SORA, ponadto odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości. Dadzą praktyczne wskazówki jak upraszczać skomplikowane zadania, ale także wskażą często powtarzane błędy w budowie procedur misji dronowych. Skupią się także na wyzwaniach we wdrożeniu procedur operacyjnych w przedsiębiorstwie, które są fundamentem działalności operacyjnej w lotnictwie, a jednocześnie kluczem do zrobienia dobrej analizy SORA.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie organizatora.

Czym jest instrukcja operacyjna i jaki ma związek z analizą SORA?

Instrukcja operacyjna to kluczowy dokument, który szczegółowo definiuje procedury i wymagania dotyczące działalności operatora, zwłaszcza w kontekście dronów i analizy SORA. Jest ona niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa i wykonywania operacji zgodnie z przepisami. W przypadku analizy SORA właściwie przygotowana instrukcja operacyjna jest kwestią fundamentalną, zwłaszcza w odniesieniu do wymagań OSO (Operational Safety Objectives).

Wdrożenie procedur operacyjnych jest zatem kamieniem milowym wykonywania operacji w kategorii szczególnej, zarówno w odniesieniu do lotów na podstawie NSTSów, PDRA czy metodyki SORA.

Podczas webinarium eksperci Instytutu pokażą, jak przygotować instrukcje dostosowane do unikalnych potrzeb dużych organizacji rozpoczynających działalność w branży dronowej. Stosowanie procedur operacyjnych to nie tylko skuteczna organizacja działań, ale zgodność z przepisami i standardami, a także efektywne zarządzanie operacjami z wykorzystaniem dronów w przedsiębiorstwie.

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa wspiera ekosystem BSP

Sektor dronowy w Polsce jest stosunkowo młodą, dynamicznie rozwijającą się gałęzią przemysłu. Aby branża BSP miała szansę na globalną ekspansję musi znać światowe trendy w rozwoju technologii, ale przede wszystkim rozwój ten wymaga współdziałania i połączenia potencjałów wielu różnych podmiotów.

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa tworzy nie tylko technologie przyszłości dla sektora dronowego, ale i ekosystem, w ramach którego możliwa jest wymiana wiedzy i doświadczeń. W tym celu kontynuuje własną serię bezpłatnych webinarów na temat analizy ryzyka SORA dla sektora dronowego.

O tym, jak przygotować skuteczne procedury operacyjne dronów będzie można się dowiedzieć już 24 listopada 2023 o godz. 14:00 podczas darmowego webinarium Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa: szczegóły oraz rejestracja.


Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Spectre Solutions zrewolucjonizuje lotnictwo cywilne w Gruzji

Następny

NaviGate TOUR 2023: drony i sensory DJI dla profesjonalistów w akcji!

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *