AktualnościWydarzeniaZ Polski

Śląskie dni lotnictwa i dronów – 26.11.2020 r.

Konferencja pt. „ŚLĄSKIE DNI LOTNICTWA I DRONÓW. Przemysł dronowy w Polsce – możliwości rozwoju regionu dzięki bezzałogowym statkom powietrznym” odbędzie się on-line w dniu 26 listopada 2020r.

Wydarzenie organizowane jest przez Śląski Klaster Lotniczy przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Aby wziąć udział w konferencji on-line należy się zarejestrować na stronie wydarzenia.

Spotkanie będzie kontynuacją rozmów i rozważań podjętych podczas pierwszej konferencji z cyklu „Śląskie dni lotnictwa i dronów”, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Jednym z głównych zagadnień omawianych szeroko podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia był przemysł dronowy, a w szczególności korzyści i możliwości jakie niesie za sobą zastosowania dronów w przyszłości.

Przemysł lotniczy, a w szczególności konstrukcja i produkcja bezzałogowych statków powietrznych ma ogromny potencjał gospodarczy, który warto rozwijać, gdyż w tej dziedzinie istnieją duże szanse na odniesienie globalnego sukcesu. Na terenie Województwa Śląskiego swoją działalność gospodarczą prowadzi wiele podmiotów związanych z dronami, a dodatkowo wielu z nich to członkowie Śląskiego Klastra Lotniczego. Daje to możliwość wspólnego działania i łączenia sił w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Zaangażowanie w rozwój bezzałogowych statków powietrznych niesie za sobą głównie duże szanse rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie również zwiększenie rozwoju gospodarczego w regionie województwa Śląskiego.

Udział w wydarzeniu wezmą m. in. Krzysztof Krystowski (Prezes Śląskiego Klastra Lotniczego, Prezes Związku Klastrów Polskich, Wiceprezes European Clusters Alliance), Wojciech Kałuża (Wicemarszałek Województwa Śląskiego), Jacek Przygoda (Prezes Avio Polska Sp. z o.o.), Małgorzata Darowska (Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych i Programu Centralno-europejski Demonstrator Dronów (CEDD), Sylwester Wyka (Pełnomocnik Dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa ds. Badawczych), Leszek Walczak (Prezes Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr. 2 SA.), dr hab. inż. Stanisław Kachel (prof. Wojskowej Akademii Technicznej, Dziekan Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa, Wojskowa Akademia Techniczna, Janusz Michałek (Prezes Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA), Piotr Kisiel (Prezes Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA).

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

Wpływ nowego prawa UE na drony DJI

Następny

Spotkania on-line z EASA - temat: europejskie prawo dronowe

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *