AktualnościZe Świata

GMP Defence z Polski wśród zwycięzców Drone Hero Europe 2018

Polska firma GMP Defence znalazła się wśród zwycięzców konkursu Drone Hero Europe 2018 z tytułem „International Drone Hero Europe 2018”!

GMP Defence została doceniona za w pełni zautomatyzowany system ochrony Nightingale Security, w którego skład wchodzi przede wszystkim bezzałogowiec Blackbird (quadcopter). Zadokowany w zamykanej stacji naziemnej Blackbird samodzielnie startuje, wykonuje misję, ląduje i ładuje akumulatory do kolejnego lotu. Może wykonywać inspekcji i nadzorować określony teren poprzez monitoring zarówno w dzień jak i w nocy, również w trudnych warunkach pogodowych. Może również rozpoznawać określone obiekty, podążać za nimi, ma wbudowane czujniki (kamery i sensory) pozwalające omijać przeszkody.

Prezentacje Blackbird możecie obejrzeć na poniższym filmie:

O GMP Defence

GMP Defence, jako część Grupy Marcova Polska Electro sp. z o.o. sp. k., jest integratorem zaawansowanych systemów ochrony tj. autonomiczne drony, systemy antydronowe, radary naziemne, systemy kontroli dostępu. Firma swoje działania koncentruje na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

O konkursie Drone Hero Europe

Drone Hero Europe to międzynarodowy konkurs dla europejskich studentów, instytucji badawczych, organizacji, startupów i firm, które opracowały innowacyjne rozwiązania z branży bezzałogowców i chcą się nimi pochwalić. Rozwiązanie może składać się ze sprzętu, oprogramowania, usług lub dowolnej kombinacji powyższych.

Konkurs organizowany jest przez belgijską organizację European UAV Knowledge Area (EUKA) i jego gale odbywają się podczas Commercial UAV Expo Europe w Amsterdamie.

Pozostali zwycięzcy edycji Drone Hero Europe 2018

Tytuł Start-up Drone Hero Europe 2018 przypadł instytucji GEORESEARCH, która jest instytucją non-profit z siedzibą w Wals/Salzburg w Austrii, założoną w 2016 roku. Nagrodę przyznano za projekt P-Swarm mający na celu wydajniejsze zbieranie danych fotogrametrycznych poprzez zastosowanie wielu dronów latających w roju, zamiast jednego pojedynczego bezzałogowca.

W tej chwili GEORESEARCH jest na etapie opracowywania roju, składającą się z pięciu UAV prowadzących między sobą rzeczywistą komunikację w celu zapewnienia precyzyjnego lotu, nawet w wysokich alpejskich i innych trudnych warunkach terenowych.

Z kolei tytuł Innovative Drone Hero Europe 2018 przypadł niemieckiej firmie AlphaLink za projekt HAP – High-Altitude Platforms. Projekt AlphaLink zakłada używanie wielu połączonych ze sobą dronów o doskonałej wytrzymałości i ładowności. Bezzałogowe płatowce połączone ze sobą końcówkami skrzydeł osiągają wysoki współczynnik proporcji przy zachowaniu niskiego ciężaru konstrukcyjnego. Skalowalność tej technologii może mieć wiele zastosowań komercyjnych, od obserwacji po świadczenia usług internetowych podczas lotów na wysokich pułapach.

 

Jeśli treść powyższego artykułu była dla Ciebie przydatna lub ciekawa możesz postawić mi kawę, którą uwielbiam i motywuje do dalszego pisania ;)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni

DRONE ENABLE/2 - sympozjum ICAO 13-14 września 2018

Następny

Loty dronów nad rezerwatami przyrody - stanowisko Ministerstwa Infrastruktury

Brak komentarzy

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *